İnsanlar maymundan mı geliyor?

• Konuyu başlatan 0x91
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 126
  • Görüntüleme 9B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet hocam dediğiniz gibi oldu. Eskilere yönelik tonlarca fosil bulduk diyebiliriz ve çoğu bu görüşü kanıtlamakta. Zaten mantık olarak şöyle diyebiliriz; Mikro Evrim varsa Makro Evrim'de vardır. Sizde biliyorsunuz küçük hamleler büyük hamlelerin önünü açar. Mikro Evrim-Makro Evrim ilişkisine bir örnek diyebiliriz. Yani bundan binlerce yıl önce "köpek" diye bir tür bile yoktu. Bu bile kanıt niteliğinde. Ama konudaki arkadaşların çoğu Evrimi çok yanlış tanıyor. Ben Evrim profesörü olduğumu söylemiyorum ancak yeteri kadar bildiğimi de düşünüyorum. Ama gel gör ki konudaki çoğu arkadaş Evrimi daha tanıyamamış ve maymundan ibaret görüyor. "Adaptasyon ne?" desek ona bile cevap veremeyecek kişiler konuya tartışmaya geliyor. Neyse, demek istediğimi anlamışsınızdır zaten :)

Ziyadesiyle anladım hocam ve sizi destekliyorum. Geçmişten günümüze bir çok canlı neslinin tükendiği de ortada... Kim bilir belki tekrar köpekler yok olacak öyle değil mi? Evrim dinamik bir yapı sonuçta... :)

Ancak herkesin fikrine saygı duymamız gerekiyor. Ben ilk etapta mizahsal yaklaştım diye linç yesem de canları sağolsun. :)

Muz DNA sına da benziyor insanın ki muz musun sen, saçmalığın da böylesi.
Muzun oksijen tüketmesi gibi ortak yaşam özellikleri İnsanda da bulunmakta. Mesela fareyle DNA oranımız %85 benzer. Muza kıyasla DNA'mız benziyor diye MUZ olacağız gibi bir şey yok. Siz hiç biyoloji dersi görmediniz mi? DNA'nın işlevlerini vesaire? DNA sadece dış görünüşü mü etkiliyor? Şaka gibisiniz.

Ben evrime "hipotez" demedim, ben "insanlar maymundan mı geliyor" saçmalığından bahsettim.
Demek istediğiniz insanın evrim teorisi dışında tutulması gerektiği mi yoksa "maymundan gelmedik ortak atadan geldik" yanılgısı mı? Eğer ilkini düşünüyorsanız tartışmaya gerek bile yok.

Her yerde evrime şahit oluyorsunuz, farkında değilsiniz. Virüse ''mutasyona uğradı'' diyebiliyorsunuz ama aynı zamanda iş dininize dokununca her şeyi istemeden de olsa reddediyorsunuz. Allah ıslah etsin. 👍

Neden hala toprak var o zaman?
Yaşaman için ama o da fazla gelmiş sana.
Muzun oksijen tüketmesi gibi ortak yaşam özellikleri İnsanda da bulunmakta. Mesela fareyle DNA oranımız %85 benzer. Muza kıyasla DNA'mız benziyor diye MUZ olacağız gibi bir şey yok. Siz hiç biyoloji dersi görmediniz mi? DNA'nın işlevlerini vesaire? DNA sadece dış görünüşü mü etkiliyor? Şaka gibisiniz.
Şekaci seni gene günlük rutin şakanı yaptın.😂

Demek istediğiniz insanın evrim teorisi dışında tutulması gerektiği mi yoksa "maymundan gelmedik ortak atadan geldik" yanılgısı mı? Eğer ilkini düşünüyorsanız tartışmaya gerek bile yok.
Birisi "insanlar maymundan geliyor" şeklinde bir safsata uydurmuş, bende bu safsataya "hipotez" dedim. Siz evrime demişim gibi anladınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı