İnsanlar maymunlarla ortak atadan mı geliyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bilim kimsenin inanci degildir. Bilim bir metodoloji izlenerek elde edilen verilerden olusur.

Bugun X dinine ait her seyi yok edersen ve o dini bilen herkesin unutmasini saglarsan X dinini ebediyen yok etmis olursun.

Ayni seyi kutle-cekim yasasina uygularsan 200 yil sonra ayni yasa ayni sekilde kuram ve teorisiyle yeniden ortyaya cikar, zira ayni metodoloji ayni sonuclari doguracaktir.

Tekrar soyluyorum, bilimde inancin yeri yok. Teori "inanc" degil.

Dini araya katmadım. İnanç ve din aynı şey değildir.

Düşüncemi değiştiremezsiniz. Ben maymun değilim.
Hocam evrimi sadece maymundan ibaret saymamak lazım. Arkadaşlar bir konuda haklılar bir konuda haksızlar. Ben evrim yoktur demiyorum. Sadece her şeyi evrim yapıyor argümanına karşıyım. Bir evirip çeviren var diyorum ama evrim yoktur demiyorum.

İkimiz de kediyiz maymunla alakamız yok. Ve inanmıyorum ben maymun değilim kediyim işte.

Cidden, bilmiyorsan bos yere kirletme konuyu. Komik degil, alti da bos.
BIlimsel taksonomiyi reddedeceksen pekala akiskanlar mekanigi reddedip ucaklar ucmuyor da diyebilirsin.
Neden primat olmadigina dair bir kanit sunamadigin muddetce bos laf.

İnsanlar maymundan evrilmiştir diyorsunuz. Bir nevi aynı şey.
Bunca yazıdan sonra hala insanlar maymundan evrilmiştir diyorsunuz. Oysa bunu yazdığınız konu bile ortak atadan bahsediyor.

Bir gün insan ve maymunu aradan çıkarıp, başka türlerin evrimini inceleseniz çok mutlu olacağız.

Gençler gerçekten merak edenlerle bu konuyu tartışalım. Hazır cevap ve kesinlikten uzak konuşanlarla. Temiz bir tartışma olsun ki herkes birbirinde istifade etsin. “Ben maymundan gelmiyorum”, “ben maymundan geliyorum”, gibi kesin ifade kuranlar konuyu bunaltırlar.

Cidden, bilmiyorsan bos yere kirletme konuyu. Komik degil, alti da bos.
Bılimsel taksonomiyi reddedeceksen pekala akiskanlar mekanigi reddedip ucaklar ucmuyor da diyebilirsin.
Neden primat olmadigina dair bir kanit sunamadigin mendetce bos laf.

Benim düşüncemi değiştirmeye çalışmayın diye dedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı