İnsanlar neden aşı karşıtı?

Modern tıp ile birlikte 35 olan ortalama insan ömrü, 75 yaşlara çıkmış durumda.
Bundan 40-50 yıl öncesine kadar her ailede en az 1-2 bebek ölümü varmış. Çocuk ölüm oranları da azalmış durumda.

Tıp ve teknolojiye hükmedenler insanlığın daha çok yaşaması için uğraşıyorlar. Fakat gel gör ki, dünya nüfusunu azalma projelerinden dem vuran kişiler var. Bu insanlar neden istatistik ve verilere inanmayıp da YouTube'da komplo teorisi videosu çeken tiplere inanıyorlar?

Şimdi siz bunlara yobaz diyerek direkt ötekileştireceksiniz ama ben cidden nedenini merak ediyorum.
Başlığın yanıtı: Cehalet

İnsanlığın daha çok yaşaması için uğraşanlar aşıları keşfedenler, tıp ve teknolojiye hükmedenler ise bunun için değil para için uğraşıyor.
Aşıyı tam mânâsıyla kavrayabilmek için altı sene tıp, dört yıl mikrobiyoloji uzmanlığı yapmak gerek. Ayrıca enfeksiyon hastalıkları üzerine makaleleri sıkı takip etmeli.
Eee bu kadar upraşa katlanmaktansa bir video açıp izlemek, ona da inanmak kolay geliyor. Videolardaki insanların hitabeti de güzel olunca dinletiyor, inandırıyor kendini.

Aşı karşıtları şu saatten sonra beni ilgilendirmiyor. Ben 2 doz BioNTech aşımı oldum, kısmetse önümüzdeki seneler yurtdışına yerleşmeyi planlıyorum. Aşısız olanı almayacaklar zaten. Aşı karşıtları da burada Afgan kardeşleriyle aşısız bir şekilde koyun koyuna takılırlar artık.

Hastalığın ilk 3 günü zaten bulaşa sahip kişi hastalığı bulaştıramıyor. Yani siz o ilk 3 gün içinde böyle bir şey yaptıysanız bulaşmaması normal...

Hayır. O aynı bardaktan kola içtiğim dediğim şahıs dedem. Bizde zaten hasta olduğu için evimize getirdik. İlgilendik dedemle, sonra sorunu çözemedik hastaneye götürdük(bize gelmeden önce en az 1 haftalık hasta idi).

Sanırım Ayhan Tarakçı konuya bakıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnsanların devletlere ve şirketlere karşı güvensizliğinden dolayı. Dünyada egemen tek bir güç var o da kapitalizm ve kapitalizm istediğini herzaman alır bu sebeple bunu gören ve bilen insanların güvensizliği şahsim kanatinde gayet normal.Evde dolma sararken Bill Gates robot sokacakmış diyen teyzeler dışında tabi.

İnsanların devletlere ve şirketlere karşı güvensizliğinden dolayı. Dünyada egemen tek bir güç var o da kapitalizm ve kapitalizm istediğini herzaman alır bu sebeple bunu gören ve bilen insanların güvensizliği şahsim kanatinde gayet normal.Evde dolma sararken Bill Gates robot sokacakmış diyen teyzeler dışında tabi.
Geçenlerde birine denk geldim, adamlar bize aşılarla kimyasal işletim sistemi enjekte edecekler dedi.

Geçenlerde birine denk geldim, adamlar bize aşılarla kimyasal işletim sistemi enjekte edecekler dedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tüm bildiklerimi karıştırarak bir şey söylemeye çalışıyorumdur:

Geri
Yukarı