Bu özgürlüğü abartanlarda var. Sırf fikir vermekte özgür diye karşındakinin söylediklerini dikkate almadan kırıp geçen tipler. Twitter, Instagram post yorumlarında görünür.
Onları anlamak zor.

Bunu sen seçmiyorsun. Bir kadın ve erkek cinsel ilişkiye giriyor, sende doğuyorsun. Ne yapacaksın ahirete de mi gitmeyeceksin?
Yazdığımı lütfen dikkatli bir şekilde oku. O kadar şey arasından buna mı takıldın?

Yaş falan bence mesele olmamalı. 26 yaşındayım, benim yaşıma gelmeden benden daha olgun çok insan gördüm.
"Sen 12 yaşındasın, veletsin. Konuşma oyununu oyna." demek yerine davranışlarına bakılsa daha iyi olur.

Bence veletlik yaşla olmuyor.

Merhabalar arkadaşlar,
İnsanlar neden bu kadar ön yargılı? Örneğin; siyasi partiye göre adam ayıranlar ya da dış görünüşünden direkt iyi ya da kötü şeklinde tasvirde bulunuyorlar? Bunlar çok saçma değil mi? Sonuçta özgür irademiz sonucunda herkes istediğini seçiyor. O kişileri sırf siyasi partisinden ya da dış görünüşünden dolayı ayrımcılık yapmak ne kadar doğru?
Bir de son zamanlarda LGBT olayı var. Kesinlikle LGBT desteklemiyorum. Yanlış anlaşılma olmasın ancak sırf destekleyenleri de destekliyor diye dışlamak ne kadar doğru?
Aklıma gelenler bunlar. Biraz dolmuşum içimi dökmek istedim.

Şöyle ifade edilebilir:

%75 kulaktan dolma, %25 kendi deneyimleri (önyargı için sorgulama işi ayrıdır.)
Nedeni ise karışık duygular olabilir. Bu duyguların temelinde korku yatar.

LGBT işine gelecek olursak:

Eşcinsellik hetero toplumunun kabul görmediği ve hastalık olarak nitelendirdiği bir durum. Gerçek şu ki bu durum kötü psikoloji vs. ile ifade edilemez. Eğer bireyler toplumun içine karışacaksa toplumda gibi yaşamalıdır. Bu nedenle eşcinsel birey olmak, kendini toplumdan ister istemez soyutlamanın bir sonucudur.

Eğer toplum homoseksüel olsaydı aynı durum heteroseksüeller için geçerli olacaktı. Veya zihni toplumlaşabilecek olan her canlı.
Bu nedenle iki farklı yönelim, insanın uzaylı ile uzak olması kadar uzaktır.

Not:​

(Bahsettiğim konu için insansı özellikler -beyin hariç- dahil değildir. Temel cinsel dürtüler sonucu birbirini bağlayan yönelimlerden birisi de heteroseksüeldir. Bu bir evrimleşmişlik değildir, aksine insan ırkının devam etmesinin bir sonucudur.)

İzmir'de öğle namazı vakti geçiyordu. Hemen camiye yöneldim.
Önümde giden açık bir kadın vardı. İçimden bunlar ne namaz kılar ne de din bilirler diye düşünüyordum.
Ben abdest aldım camiye girdim. Benden 2 3 dakika sonra o kadın içeri girdi. Ben şok oldum. Ne işi var camide diye?
Sonra sandıktan örtü ve ferace aldı. Gitti kadınlar tarafına.
İçimden bayağı küfür ettim kendime. Daha sonra konuşup helallik isteyecektim ama utancımdan farzı kılıp çıktım hemen.
O saatten sonra da kimse hakkında bilip görmeden düşüncelere kapılmam.

"Sen 12 yaşındasın, veletsin. Konuşma oyununu oyna." demek yerine davranışlarına bakılsa daha iyi olur.

Bence veletlik yaşla olmuyor.

Sırf bu yüzden 14 yaşında herhangi bir oyunda mikrofon açamıyorum. İnsanlar kendini tatmin etmek için karşısındakini "velet, bu yaşta oyun mu oynanır? Git dersine çalış." tarzında ezip geçiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı