İnsanlar neden Ezhel gibi sanatçıların şarkılarını dinliyorlar?

Zevk meselesidir. Bize çok saçma gelebilir fakat o kişiye anlamlı geliyor ve iyi hissettiriyor olabilir.
Ses dalgaları kulağa ulaştığında farklı türde sinir hücrelerinin uyarılmasına sebep olur. Müzik dinlerken ruh halimizde ortaya çıkan değişikliklerin ve ritim tutma gibi davranışların sebebinin bu durum olduğu düşünülüyor. Araştırmalar müziğin beyinde duyguların ortaya çıktığı bölgelerin etkinleşmesine neden olduğunu gösteriyor. Müzik dinlemek ayrıca beyinde hafıza ve ödül mekanizmalarından sorumlu bölgelerin de uyarılmasına sebep oluyor.

Zevk meselesi tamamen.
Ben onları dinleyeceğime bu şarkıları binlerce kez dinlerim daha iyi sadece seven birisi varsa neden seviyor diye merak ettim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Çok bilinenleri koymamaya çalıştım.

Ben o tarz dinlemeyi sevmiyorum ama dinleyenlere saygı duyuyorum, benim sevdiğim rap şarkıları genelde oldschool, dinlendirici, aşırılıktan uzak sade ve cümle olarak anlamlı, insanı düşündüren, kafiye ve kelime uyumuna sahip rap şarkılarıdır, son zamanlarda bu tarzda Hidra gücüme giden yol ve norm un sözlerimi geri alamam şarkılarını dinliyorum tabii daha iyi dinlediğim şarkılar vardırda örnek olarak son zamanlarda dinlediğim için bunlar aklıma geldi.

Bu konuda uzman olmadan müziği eleştirmek çok eskide kalmadı mı?

Bak şu dediğin şey o kadar boş ki anlatamam. Bir insanın eleştiri yapması için o konuda çok uzman olmasına gerek yok ve dediği doğru günümüz şarkıları aşırı kalitesiz ve sözleri bağlantısız.

Bak şu dediğin şey o kadar boş ki anlatamam. Bir insanın eleştiri yapması için o konuda çok uzman olmasına gerek yok ve dediği doğru günümüz şarkıları aşırı kalitesiz ve sözleri bağlantısız.

Bencede rap in amacı insanların sorunlarını anlatıp dertlerine ortak olmak ama şu anda maalesef zenginlik özentisi vb. gibi konular hakim durumda.

İnsanlar neden Ben Fero, ezhel gibi bana kalitesiz gelen şarkılar dinliyorlar? Anlamıyorum. Özellikle 0-14 yaş arası.
Bunların gerçekten iyi olduklarını mı düşünüyorlar?

Özellikle rapte çünkü ben hiç pop dinlemiyorum. Bu yüzden bunları neden dinlediklerini merak ediyorum. Ben ceza severim ve sadece Türkçe ceza dinlerim. Sizce neden?

Zevk meselesi mesela ben Z kuşağıyım ve rap fazla sevmem daha çok eski raplari dinliyorum cartel gibi yeni şarkılar berbat her dili olan şarkı yapıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı