İnsanlar neden forumu bırakıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şahsen ben sınavlarıma hazırlanmak için bayağı azalttım. Ek olarak önceden herkes evde olduğu için hep aktifti ama artık okullar tam olarak açıldığı için çoğu kişi zaten zorunlu olarak girmiyor. Hafta sonu da keyif yapmak istiyor yani çok aktif birileri olmuyor.

Sizce neden forumun önemli isimleri forumu bırakıyor ve her insan bırakınca forum kalitesi daha da düşüyor?
Herkesin bir özel hayatı var ne de olsa. Forumun çoğu kullanıcısı büyük birer yetişkin ve belki buraya zaman ayırmak yerine kendi aileleri ile ilgileniyorlardır.

Bu forumun kalitesi düşeli baya zaman oldu zaten, adam Windows arka planım siyaha dönüyor nasıl çözeceğim diye soru soruyor gelen yanıtta boşverin öyle kullanın hem daha fazla performans alırsınız diyor, birisi mesela şunu şöyle şöyle yapmak istiyorum nasıl yaparım diyor gelen cevapta neden öyle yapmak istiyorsunuz böyle kullanın deniyor, çözüm bunun neresinde arkadaş? Forumun her tarafı böyle boş öneriler sunan insanlarla dolu, rapor ediyorum mesaj hala orada duruyor forumu kirletiyor. Technopat forumu bu kadar bilinir bir forum değilken az ama öz konuşan insanlar vardı sadece.

Bu arada eski Technopat ile yeni Technopat karşılaştırması yaparken 2018 2019 yıllarını falan örnek almıyorum o yıllarda da forumun gidişatı iyi değildi zaten. Hani o tarihten sonra Technopat forumu ile tanışan birisi varsa o zamanları göz önüne alıp forumun kalitesi düştü demesin zaten düşüktü.

Daha bugün gördüm adam Windows 10'dan Windows 8.1'e nasıl yükseltme yaparım diye konu açmış zeki bir arkadaşımız neden daha güncel bir işletim sistemi varken eskisine dönmek istiyorsun yazmış, ya birader ben sıkıldım her Windows 7 ve Windows 8.1 konusunun altında Windows 10 önerenleri görmekten, adamın Windows 10 ile bir derdi varki eski Windows'a dönmek istiyor, neden böyle gereksiz bir soru soracağına Windows 8.1'e yükseltme yapılamayacağını tek geri dönüşün temiz kurulum olduğunu anlatmıyorsun? İki üç adam en güncel işletim sistemi budur bunu kullanın diğerleri çöp bu bütün bilgisayarlarda çalışır dedi diye sizde aynısını diyorsunuz.

Bir de bilgisayara virüs girdi naparım vb. konuların altına sürekli format format format yazan akıllı arkadaşlar var, bunlar eskiden de vardı gerçi henüz o nesili öldüremedik, her şeyin çözümünü formata bağlıyorlar birde havalı cix cool jojuk olmak için mesaj içeriklerinde sadece "Format." yazıyor. Ben bu gibi saçma sapan çözüm önerilerini görmekten sıkıldığım için Windows kategorilerine girmeye korkar oldum. Konu Dışı kategorilerine neredeyse bakmıyorum bile çünkü bu foruma girme amacım konu dışında takılmak değil, amacım yardım almak ve yardım etmek onuda elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kim bıraktı bu aralar hocam?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı