İnsanlar neden gizliliğe çok takıyor?

Günlük hayatta yaptığınız işlemlerde farkında olmadan arkanızda veri bırakıyorsunuz bu veriler kullanılarak kullanıcı analizleri çıkarılıyor.

Pft genellikle öneri sistemi ve reklam sistemi için kullanılıyor. Aslında gizliliğe çok takıyorlar diyorumda bende 4 tane gizlilik eklentisi kullanıyorum. U block Origin başta gelerek, disconnect, privacy badger, HTTPS everywhere.

Pft genellikle öneri sistemi ve reklam sistemi için kullanılıyor. Aslında gizliliğe çok takıyorlar diyorumda bende 4 tane gizlilik eklentisi kullanıyorum. U block Origin başta gelerek, disconnect, privacy badger, HTTPS everywhere.
Opera dışında tercih edebileceğin çok daha güzel tarayıcılar var. Facebook entegrasyonu, ücretsiz VPN gibi özelliklerle gelen bir tarayıcıya nasıl güvenebilirsin? Opera Çinli bir firmaya satıldığında geliştiricileri ayrılıp Vivaldi'yi geliştirdiler. Opera'dan kat kat daha iyidir. O eklentileri de güvenmiyorsan onda kullanırsın.

Opera dışında tercih edebileceğin çok daha güzel tarayıcılar var. Facebook entegrasyonu, ücretsiz VPN gibi özelliklerle gelen bir tarayıcıya nasıl güvenebilirsin? Opera Çin'li bir firmaya satıldığında geliştiricileri ayrılıp Vivaldi'yi geliştirdiler. Opera'dan kat kat daha iyidir. O eklentileri de güvenmiyorsan onda kullanırsın.

Facebook kullanmıyorum. Hesabım yok. Ve senkronizasyon Opera'da açık değil. Ve VPN kullanmıyorum niye kullanayim ki?
Opera dışında tercih edebileceğin çok daha güzel tarayıcılar var. Facebook entegrasyonu, ücretsiz VPN gibi özelliklerle gelen bir tarayıcıya nasıl güvenebilirsin? Opera Çin'li bir firmaya satıldığında geliştiricileri ayrılıp Vivaldi'yi geliştirdiler. Opera'dan kat kat daha iyidir. O eklentileri de güvenmiyorsan onda kullanırsın.

Dediğim gibi Opera bana göre gayet iyi. Gizliliğe o kadar da takmıyorum. 2. tarayıcı olarak Brave kullanıyorum.

Verimle kim ne yapsın diyen arkadaşların şu kursa göz atmasını tavsiye ederim.

Böyle bir konu arıyordum. Buraya yazıyorum bu foruma gelen kişinin gizlilik takıntısı yoksa bile burada oluşuyor. Her gün verimi çalıyorlar veya Opera mı Edge mi tartışmaları görüyorum.
Ya cidden niye bu kadar takıntınız var? Siz paranoyak olmuşsunuz cidden bir doktora görünün.
Aynen kardeşim verilerimi satıyorlar. Siz bu forumda böyle konuları çok dikkate aldığınız sürece bu bir hastalık olacak. Geçmiş olsun ne diyeyim siz kafanıza takmayı devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı