İnsanlar neden korsan oyun indirir?

Tomb Raider serisine o kadar verecek param yok :|.

Ama genelde benim çevrem şöyle "OyUnA mAl gİbi pAraA Verİo ehuhehuehe BeN fırii indirdim oynuom"

Bazıları durumu aşırı abartıyor yalan yok bir ara bende korsan oynamıştım parasızlıktan oyunlarda pahalı ayrıca buna rağmen o zaman oyunu oynamayacaksın diyenler var.

Her insanın durumunu bilmediğimiz gibi.
Onlara karışma yetkimizde yok kimse kimsenin dediğine uymak zorunda değil.

Bazıları durumu aşırı abartıyor yalan yok bir ara bende korsan oynamıştım parasızlıktan oyunlarda pahalı ayrıca buna rağmen o zaman oyunu oynamayacaksın diyenler var.

Her insanın durumunu bilmediğimiz gibi.
Onlara karışma yetkimizde yok kimse kimsenin dediğine uymak zorunda değil.

İşte dostum böyle yorum yazan kişiler bunu kendilerine görev bellemiş oluyorlar genelde. Böyle konuları gördükleri anda atlayıp kendilerini tatmin etmeden duramıyorlar bunları yazarak. Bir de bu forumda özellikle bu tarz yorumlara pusuda bekleyip en az 10-15 beğeni atacak tipe insanlarda olduğundan primde yaptırdığı için hiç vazgeçemiyor. Öteki türlü bu kişilere sorsak kullandıkları Windows dahi cracklidir çoğunun. Ayrıca bir de aylık torrent trafiklerinede bakmak lazım.

Korsan oyun kullanıp da yaptığının yüz kızartıcı olduğunu bilen insanlar, etrafta para verilmez, hakketmiyor tarzı dolaşmayanlar candır. Onlara lafım yok.

Ne olursa olsun korsan oyunun savunulacak bir durumu yok. Param yetmiyor bir bahane değil, yaptığın yanlış. Oyun oynamak senin herhangi bir hakkın veya temel ihtiyacın değil. Neymiş, 1-2 saat zevkleri varmış da çok paraymış. O zevk için seve seve ödemen gerek parayı. Parayla satılan oyunu korsan oynama hakkın yok senin.
Bu mantıkla bakacaksak interneten film de izlemeyelim. Bu bahsetiğiniz şeyin bizim ülkemizde geçerliliği yok. AAA bir oyun 80-100TL olsa neden korsan oynayalım deme? Ama o fiyat 600-700 olunca neden korsan oynamayalım deme? Sizce bu ülkede normal bir genç bu oyunları biriktirdği harçlıklarla oynayabilir mi? Gidip ara tatilde çalışıp 500TL ye hadi 1000 veya 2000 TL ye PS5 alabilir mi? Benim ekran kartım olan RX 570 ile yurt dışında millet Low Graphics kart diye video çekiyor hala güncel oyunları oynata biliyor mu diye. Ama ben bu kartı 1500TL ye aldım. Adamlar 2000 dolara RTX alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı