İnsanlar neden korsan oyun indiriyor?

Steam üzerinde satılmıyorsa korsan indirebilirim. Ayrıca GTA 4 gibi resmen PC oyuncusuna hakaret olan bir yapımı para verip almam. İleride optimizasyonu düzeltirlerse parasını verip alırım. Ve o oyunu sonunda bitirebilirim.

Savunma çok saçma. Kim neyi nerden indirir oynar umurum da değil, ben orijinal oyun alıyorum. Fakat korsan oyun indirmeyi maddiyata bağlayarak komik olmayın. Korsan oyun diye bir kavram dahi olmasaydı seve seve para ile alacaktınız korsan oyun indirenler. Kızmıyorum size de saygım sonsuz. Ama oyunu korsan indirip te maddi politika yapmayın. Sen RDR, GTA 5 vb. üst düzey grafiğe sahip oyunları oynayacak iyi kötü bir bilgisayara sahipsen oyunu da orijinal alırsın kolay gelsin.

E parası yok çoğunun. Bir kısmı da "oyuna para mı verilirmiş kardeşim!" kafasında:) Parası olmayana bir şey diyemem. Ha 5000-6000 TL verip bilgisayar almış oyun mu alamıyor diyenleriniz olabilir fakat adam sıkılıp oynamama ihtimali olan bir oyuna 100-200 TL verme lüksüne sahip değildir belki bilemeyiz. Diğer kafaya sahip arkadaşlara pek bir şey diyemiyorum açıkçası.

Savunma çok saçma. Kim neyi nereden indirir oynar umurum da değil, ben orijinal oyun alıyorum. Fakat korsan oyun indirmeyi maddiyata bağlayarak komik olmayın. Korsan oyun diye bir kavram dahi olmasaydı seve seve para ile alacaktınız korsan oyun indirenler. Kızmıyorum size de saygım sonsuz. Ama oyunu korsan indirip te maddi politika yapmayın. Sen RDR, GTA 5 vb. üst düzey grafiğe sahip oyunları oynayacak iyi kötü bir bilgisayara sahipsen oyunu da orijinal alırsın kolay gelsin.

Bilgisayar için yıllarca indirim kovalıyoruz, yine yıllarca para biriktirip 2. ele bir sefer ödüyoruz. Oyunlar ise düzenli gider. Oyunları orijinal almak bilgisayardan bile daha pahalı tutuyor. Ben 40 dolarlık oyunu 600 liraya satan firmalar hariç orijinal kullanıyorum Steam'im de il kütüphanesi gibi, ama ona rağmen hala RDR2'ye dokunamadım. Bir gün oynarım belki diye bekliyorum. İndirime bile girmiyor. Oyun cracklendi bu arada haberiniz yoksa onu da ekleyeyim. Özetle günümüz internet çağı her şeye ulaşmak saniyeler alıyor herkes her şeyin reklamını yapıyor insanlar her yerde oyunları övüyor ama paran yoksa sadece YouTube'den izle keko varsa buyur demek adil değil. İnsanların bu kadar gözüne sokulmasa zaten haberleri de olmaz canları da istemez. Ayrıca iddiaya girerim ki hanenizin +5k para geliri var. Ancak alabilenler acımasız konuşuyor.
E parası yok çoğunun. Bir kısmı da "oyuna para mı verilirmiş kardeşim!" kafasında:) parası olmayana bir şey diyemem. Ha 5000-6000 TL verip bilgisayar almış oyun mu alamıyor diyenleriniz olabilir fakat adam sıkılıp oynamama ihtimali olan bir oyuna 100-200 TL verme lüksüne sahip değildir belki bilemeyiz. Diğer kafaya sahip arkadaşlara pek bir şey diyemiyorum açıkçası.

Oyuna para verilmez kafası onların ürettiği bir şey değil, Türkiye'ye oyun sektörü ilk korsanla geldi. Geçmişten kalma yani böyle gördük böyle yapıyoruz kafasındalar. Korsan olmasa şu an dünyada pek çok firma tanınamadan batmıştı korsan kadar iyi bir reklam türü yok özellikle 2000'lerde böyleydi artık reklam yapmak daha kolay gerçi. Öte yandan gelirleri de baltaladığı ve hırsızlık olduğu doğru. Özetle rayına oturmuş bir sistem yapılan oyunlar gayet de 50 milyona kadar satıyor korsan kullanımı ise çok çok cüzi rakamlarda oturuyor onlarda fakir ülkeler ve alamayan çocuklar. Onlar da ilerleyen zamanlarda vefa borçlarını ödemeye çalışıyor beğendiklerinde özellikle.

Geri
Yukarı