İnsanlar neden müziği baştan sona dinlemez?

emir erdem

Centipat
Katılım
26 Ocak 2021
Mesajlar
1.389
Çözümler
1
Yer
Kocaeli... Gerisini Boş ver
Şahsen ben bir müzik sıkmadıkça değişmem ve baştan bitene kadar dinlerim ama etrafımda gördüklerim müziği 5-10 saniye dinleyip başka müziğe geçiyor ve bunu sürekli tekrarlıyor. Bu size daha mı fazla zevk veriyor?

Sen bana insan olmayan mı demeye çalışıyorsun? Şaka maka bir yerde ya sıkıyor ya da AAA şunu dinlim o daha güzel düşüncesi yüzünden. Şahsen ben örnek X müziği dinlerken canım y müziği çekti X bitmeden y açmam asla.
 

Evil Belief

Decapat
Katılım
27 Aralık 2020
Mesajlar
1.781
Çözümler
11
Hızlı tüketim çağındayız. Eskiden kasetlerde sürekli ileri sarma ve bir sonraki şarkıya geçme işlemlerini kolaylıkla yapamazdık. CD çıkınca "vay bee" demiştik. Elimizde 1-2 tane albüm olurdu, dönüp dolaşıp onu dinlerdik. Şimdi üç kuruş para ödüyoruz, önümüze devasa bir arşiv sunuluyor. İnsan maymun iştahlı tabii, ilk birkaç saniyeyi dinleyip sarmazsa başkasına geçiyor. Müzik prodüktörleri yeni neslin yönelimini çok iyi bildikleri için artık şarkılara genelde eskisi gibi uzun introlar koymuyorlar.
 

dillilli

Picopat
Katılım
3 Aralık 2021
Mesajlar
93
Çözümler
1
Şarkılar belli bir örüntüye sahip melodik oluşumlardır. Haliyle bir süre sonra -ilginizi çeken bir kısmı yok ise- aynı örüntüden sıkılıyorsunuz ve değiştirme gereği duyuyorsunuz. Bu konuda klasik müziği çok başarılı buluyorum. İnişleriyle çıkışlarıyla ve verdiği hissiyatla her bir parça ayrı duygular tattırıyor.
 
Yukarı