İnsanlar sıkıntısı olmadığı halde neden mutsuz?

“mutluluk nedir” diye sorulunca…
masallarda hikayenin sonuna denk düşen mutluluk, gerçek hayatta baş tarafta tercih edildiğinden; gerçek insanların başına, gerçek acılar geldiğinden; ayrıca mutlu insanların çok sıkıcı insanlar olmasından dolayı, mutluluk gerçek hayatta tercih edilmez, sevgili isacım…
ayrıca, yalnızca gerçek hayatta değil, romanlarda, dizilerde, filmlerde de mutlu insanları hiç kimse sevmez…
evinde oturan mutsuz insanları mutlu eden tek şey, kendilerinden daha mutsuz olan insanların hikayeleri olduğundan;
ayrıca yazarlarımız, genellikle, mutsuz insanların hikayelerini anlattığından parayı bu yolla kırarak mutlu olurlar…
bir kere ben, nasıl mutlu olunur bilmiyorum yaa…
bence mutluluk yasaklanmalı!
düşünsene,
“bakanlar kurulu'nun çıkardığı kanun hükmünde kararname dün gece resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “mutluluğa muhalefet kanunu”, bütün yurttaki mutsuzlar tarafından sevinçle karşılandı!“
diye bir gazete haberi okusak fena mı olur ya? fena mı olur yaaa?
bak ben sana mutlu olunca ne olacağını söyliyim… her şey yolunda; sıkılırsın bir kere…
düşünsene bak evdesin, mutlusun, üç aylığı almışsın; karın , çoluğun, çocuğun, hepsi yanında; mutlusun, oturuyosun… her şey yolunda…borcun yok, harcın yok, aşk acısı çekmiyosun…
eee öl artık, di miii!!!
yaa haksız mıyım ben yaa
mutlu insanlar, ölmeye mahkumdur, çünkü hikayeleri biter!
tarih yalnızca mutsuzları yazar…
bana bakın eyyy mahalle halkı!!! içinizdeki mutluları tek tek tutuklamak, benim boynumun borcudur bee!!! biz burda acı çekerken, sizin mutlu olmaya ne hakkınız var lan!!! komşuluk bitmiş be albayım, komşuluk bitmiş!!!
size mutlu olunca ne olacağını söyliyim…
mutluluktan depresyona gireceksiniz, sonra yine mutsuz olacaksınız! sokaklar, camlardan kendilerini aşağı atmış gencecik bedenlerle dolup taşıcak! Ambulanslar yetişmiycek! morglar daha fazla ceset almıycak! evlatlarını kaybetmiş ana babaların feryatları, arş-ü alayı titretecek! peşinden koşup durduğunuz şu mutluluk dene hülyaya kapılıp sonunda kendiniz öldüreceksiniz!!!
eyyy zavallı insan oğlu!!! mutluluk diye bir şey yok! kendimden biliyorum, öyle bişey yok…
işte burada, her şeyi ispat etmek üzere balkona çıkmış bulunup size mutluluk diye bir şey olmadığını ispat ediyorum…
alın buyrun…

(Poyraz Karayel)

Kısacası mutluluk diye bir şey yok.

Link:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı