İnsanlar sıkıntısı olmadığı halde neden mutsuz?

Bak benim canımı sıkmaya başladın. Dini kullanmayanları da gördük zamanın'da fazla uzatma konuyu bişey bildiğin yok sağdan soldan kulaktan duyma haberlerle gelip burda bana akıl oyunu yapma arkadaşım tamam mı şimdi sus git.

Bu şey gibi oldu. Telefonu çıkar göster diyen ve yaşına rağmen hala cahil olan göbekli parti tutan dayılar. Doğruları söyleyince de böyle laf yiyoruz bizde.

Bak benim canımı sıkmaya başladın. Dini kullanmayanları da gördük zamanın'da fazla uzatma konuyu bir şey bildiğin yok sağdan soldan kulaktan duyma haberlerle gelip burada bana akıl oyunu yapma arkadaşım tamam mı şimdi sus git.

Ülke hakkında doğruları söyleyen biri neden cahil oluyormuş anlamadım?

Tamam dayı aynen. Biz sosyal medya çocuklarıyız. Siz her zaman kuyruk sırasında beklediniz. Ülkenin başındakiler hep doğruyu söylüyor. Kesinlikle tüm hata bizde.

Sosyal medyada gördüğü saçmalıklarla konuşan kesim belli ben o kesimden değilim. Zamanında dinci olmayanlar Kıbrıs halkını Rum zulmünden kurtardı, 2.Dünya Savaşı zamanı başarılı bir politika izleyerek hem Birleşmiş Milletler`e girildi hem de Nazilerin Anadolu`ya girmesi önlendi, daha sonradan Kore Savaşı ile birlikte NATO`ya girildi, sayelerinde ülkede Müslüman kesim çoğunlukta ve ibadet edebiliyorlar, büyük bir çaba ile 5 millete karşı Kurtuluş Savaşı kazanıldı. Şimdi geçmişini bilmeyen sen misin ben mi? Ayrıca yıl olmuş 2021 sosyal medya çocukları olacağız tabii. Orta Çağ`da yaşamıyoruz teknoloji çağındayız.

Son düzenleme:
Ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri herkesi kalıba sokup kutuplaşmak. "X partici", "dinci", "dinsiz", "cahil", "sağcı", "solcu" gibi kalıpları bırakıp kişiyi kişi olarak görmediğimiz sürece sonumuz pek hayırlı değil.
Sürekli tarih kendini tekrarlıyor. Herkes bir kalıba girmeye çalışıyor, kendi kalıbına uymayanlara saldırıyor.
Bu millet birbiriyle birlik de oldu düşman da oldu. Düşman olursak kendi sonumuzu kendimiz getiriyoruz. Birlik olursak destan yazabiliyoruz. Ama ne yazık ki en düşük noktaya düşmeden birlik olamıyoruz.

Ülkemizdeki en büyük sorunlardan biri herkesi kalıba sokup kutuplaşmak. "X partici", "dinci", "dinsiz", "cahil", "sağcı", "solcu" gibi kalıpları bırakıp kişiyi kişi olarak görmediğimiz sürece sonumuz pek hayırlı değil.
Sürekli tarih kendini tekrarlıyor. Herkes bir kalıba girmeye çalışıyor, kendi kalıbına uymayanlara saldırıyor.
Bu millet birbiriyle birlik de oldu düşman da oldu. Düşman olursak kendi sonumuzu kendimiz getiriyoruz. Birlik olursak destan yazabiliyoruz. Ama ne yazık ki en düşük noktaya düşmeden birlik olamıyoruz.

Bu millet iflah olmaz hocam. Ben ümidi kestim.

Bugün bir arkadaşla sohbet etme fırsatı buldum. Bana mutsuz olmak için bir sebebi olmadığını, hatta mutlu olmak için birçok sebebi olduğunu ama yine de mutsuz olduğunu söyledi. Sizce insanlar neden, mutsuzluk nedeni olmadığı halde mutsuz? Bu sorun bende de var bu arada. Mutsuzluk için bir neden yok ama yine de mutsuzum.
Mutsuzluk kaynağımız AKP ve Kapitalizm bence. Bunlar düzelirse bir kaç adım atabiliriz. Ha bir de İslam'ın adam kayırma saçmalığı, zenginlere hizmet etmesi.

Geri
Yukarı