İnsanlar yakışıklı olduğumu söylüyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yakisiklilik anca yarim akilli abaza kizlar uzerinde ise yariyor. Onlar da genelde saglam pabuc olmuyorlar zaten. Bu dunyada yakisiklisin diye ozguvenliysen kusura bakma abazanin teki olmaktan oteye gecemezsin. Yakisiklilik insanin uzerine abazalardan baska bir şey cekmiyor cunku. Ozguven eksikligi dunyanin en tipsiz insaninda da olabilir, en yakisiklisinda da. Spor yapmak, bir enstruman calmayi ogrenmek. Ozellikle beynin iki hemisferini senkron eden bisiklet, yuzme gibi sporlar ozguven eksikligine ve depresyona birebirdir. Benden sana bir abi tavsiyesi.

@gen2 spor tavsiye etmişsin iyi güzel de yakışıklı diye ego sahibi olan biri işi rahat götürür.

En başta annem olmak üzere çevremdeki insanlar da yakışıklı olduğumu söylüyor. Fakat ben abarttıklarını düşünüyorum. 11. sınıfta kızın birisi bana yakınlaşmaya çalışıyordu fakat ben istemiyordum o tarz bir ilişki. Okul bitince iyi akşamlar derdi bana. Ben normalde okulda kimseyle konuşmazdım 1-2 arkadaşım dışında. Kimseyi takmazdım, kimseyle konuşmazdım. 10. sınıfta kızın birisi açık açık yanımda yakışıklı olduğumu ima etti sonra da biz kardeşiz falan dedi. Fakat ben özgüvensiz bir insanım. Sosyal fobim falan var. Bunun en büyük sebebi de boyumun kısa olması. Şu an da hala özgüvensizlik devam ediyor. Yanında ağır depresyon eşlik ediyor. En yüksek doz ilaç kullanmama rağmen depresyonum yenilmedi. Doktor bir üst düzey ilaca çıkacağını söyledi fakat kalbe yan etkisi varmış.

O yüzden beni kardiyolojiye yönlendirdi. Sonuç olarak taşikardi çıktı. Doktor ciddi bir sorunumun olmadığını fakat bu ilacı kullanırken dikkatli olmam gerektiğini söyledi. Şu an ki ilaçlardan birinin dozunu arttırdı. 1 ay sonra düzelme olmazsa üst düzey ilaca geçeceğini söyledi. Ama bunun ben nereye kadar gideceğini merak ediyorum. Bu da olmazsa yatarak tedavi önerdi. Durumum düzelmiyor hiç. En son çare olarak EKT yapacaklar fakat bunu ben istemiyorum. Beyne elektroşok veriyorlarmış ve hafıza kaybı gibi riskleri varmış. Neyse konuyu fazla uzattım. Tüm bu depresyon, sosyal fobi, anksiyete sorunundan nasıl kurtulabilirim? İlaçlar pek fayda sağlamayacak gibi duruyor.
Hastalık hastası, dertsiz başınıza dert arıyorsunuz. Neymiş efendim millet bana yakışıklı diyormuş ama ben utandığım için depresyona girmişim, ne bu kardeşim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı