İnsanların boş içerikleri yüzünden ekran kartımı satamıyorum

Çok sıkıntılı insan var bu piyasada maalesef. Düzgün ürün bulmayı geçtim, düzgün insana denk gelemiyoruz. Hakaret etmek istemiyorum ama kendi beynini idame edemeyen insanlarda nasıl karşı tarafı kandırırımcılık, anlamsız ego, en iyi ben bilirimcilik ve bilgi kirliliği mevcut.

Al-satçılara değinmek istemiyorum bile. Adam bile bile yalan söylüyor. Yok yeğenime alıcam, yok kendim kullanıcam, yok oğlum harçlığıyla alacak... Adamın profilinde 20 tane ekran kartı var.

Merhabalar, uzun zamandır ekran kartımı satmaya çalışıyorum. Hatta zamanın da Technopat için de satış konusu açmıştım. Neden bilemiyorum ama GTX 750 Ti alıcıları pek bulunmuyor. 1 hafta önce tanıştığım bir abi (benden 10 yaş falan büyük.) Ekran kartını alacağını söyledi. Adamla bayağı konuştuk sohbet ettik, adama canlı aramadayken ekran kartı testini canlı canlı gösterdim. Ona rağmen adam az önce bana ekran kartını almayacağını söyledi. Şimdi olayın yani neden oldu bilmiyorum ama yani cidden çok sinirimi bozdu bu olay. Yani internette hep eski GTX ekran kartlarının sahte veya mining yapılmış kartlar oldukları söyleniyor. Açıkçası adama özellikle abi dedim, inanmıyorsan gel elden kartı teslim ederken bir yere gidelim, sana canlı canlı kartın sağlam olduğunu göstereyim dedim. Ona rağmen neden böyle bir tepki verdiğini anlamadım. Şimdi yani aylardır satmaya çalıştığım ekran kartını bu arkadaş yüzünden yine aylarca satmaya çalışacağım. Oysa adam kesin alacağını söyledikten sonra 2 kişi bana kartın satılık mı olduğunu sormuştu... Fotoğrafları bırakıyorum açıkçası daha bir şey demek istemiyorum.

Eki Görüntüle 897342

Eki Görüntüle 897343

Eki Görüntüle 897344

Üslubu ayrı sinir etti.

Adamın üslubu ve sahte kart satıcısı falan diye saçmalaması kesinlikle yanlış ama satın almaktan vazgeçmesinde bir yanlış yok. Ürün satılmadan ilanı kaldırman veya diğer alıcıları geri çevirmen biraz senin acemiliğine gelmiş. Alıcısı olsa bile diğer mesaj atanlara "alıcısı var ama satılmazsa size dönerim" gibisinden açık kapı bırakabilirdin.

Merhabalar, uzun zamandır ekran kartımı satmaya çalışıyorum. Hatta zamanın da Technopat için de satış konusu açmıştım. Neden bilemiyorum ama GTX 750 Ti alıcıları pek bulunmuyor. 1 hafta önce tanıştığım bir abi (Benden 10 yaş falan büyük.) Ekran kartını alacağını söyledi. Adamla bayağı konuştuk sohbet ettik, adama canlı aramadayken ekran kartı testini canlı canlı gösterdim. Ona rağmen adam az önce bana ekran kartını almayacağını söyledi. Şimdi olayın yani neden oldu bilmiyorum ama yani cidden çok sinirimi bozdu bu olay. Yani internette hep eski GTX ekran kartlarının sahte veya mining yapılmış kartlar oldukları söyleniyor. Açıkçası adama özellikle abi dedim, inanmıyorsan gel elden kartı teslim ederken bir yere gidelim, sana canlı canlı kartın sağlam olduğunu göstereyim dedim. Ona rağmen neden böyle bir tepki verdiğini anlamadım. Şimdi yani aylardır satmaya çalıştığım ekran kartını bu arkadaş yüzünden yine aylarca satmaya çalışacağım. Oysa adam kesin alacağını söyledikten sonra 2 kişi bana kartın satılık mı olduğunu sormuştu... Fotoğrafları bırakıyorum açıkçası daha bir şey demek istemiyorum.

Eki Görüntüle 897342

Eki Görüntüle 897343

Eki Görüntüle 897344
Hayır kendi aptal sebepleri yüzünden size suç atıyor ya bir de fitil oluyorum. Kendi aptal sebepleri yüzünden almayıp size sahte satıcı diyor. Cidden 2. el piyasasında çok beyin yoksunu insan var. Ben okurken adamın mesajlarını sinir oldum sizi düşünemiyorum.

Merhabalar, uzun zamandır ekran kartımı satmaya çalışıyorum. Hatta zamanın da Technopat için de satış konusu açmıştım. Neden bilemiyorum ama GTX 750 Ti alıcıları pek bulunmuyor. 1 hafta önce tanıştığım bir abi (Benden 10 yaş falan büyük.) Ekran kartını alacağını söyledi. Adamla bayağı konuştuk sohbet ettik, adama canlı aramadayken ekran kartı testini canlı canlı gösterdim. Ona rağmen adam az önce bana ekran kartını almayacağını söyledi. Şimdi olayın yani neden oldu bilmiyorum ama yani cidden çok sinirimi bozdu bu olay. Yani internette hep eski GTX ekran kartlarının sahte veya mining yapılmış kartlar oldukları söyleniyor. Açıkçası adama özellikle abi dedim, inanmıyorsan gel elden kartı teslim ederken bir yere gidelim, sana canlı canlı kartın sağlam olduğunu göstereyim dedim. Ona rağmen neden böyle bir tepki verdiğini anlamadım. Şimdi yani aylardır satmaya çalıştığım ekran kartını bu arkadaş yüzünden yine aylarca satmaya çalışacağım. Oysa adam kesin alacağını söyledikten sonra 2 kişi bana kartın satılık mı olduğunu sormuştu... Fotoğrafları bırakıyorum açıkçası daha bir şey demek istemiyorum.

Eki Görüntüle 897342

Eki Görüntüle 897343

Eki Görüntüle 897344
Hocam okurken dişim kırıldı sinirden. Böyle insanlar umarım kimsenin muhatabı olmaz.

Adam almak zorunda degil. Istedigi noktada da vazgecer. Sebep de belirtmek zorunda degil. Alisveris gerceklesmeden ilani kaldirma. Fiyati indir satarsin.
Abi sıkıntı olan şey adam kesin alacağım diyor ilanı kaldırıyorum. Tabii ilanı kaldırmak benim suçum ama yani böyle bir uslup ile böyle bir şey demesi sinirime gitti. Ek olarak ekran kartıma durup dururken laf atması ve sahte demesi...

Diğer arkadaşlar için şunu diyeyim cidden moralim bozuldu yani 1 haftadır benle düzgün konuşan birisi durup dururken bunları yazması. Bir şey demek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı