İnsanların giydiği elbiseler onların davranışlarına etki eder mi?

İnsanların değişik elbiseler giymesi onların davranışlarına etki eder mi?

• Etkiler

Oy: 26 81,3%
  • Etkilemez

Oy: 2 6,3%
  • Kararsız kaldım

Oy: 4 12,5%

• Oy verenlerin toplamı
    32
Don giyer gibi kot giyenlere var onun yerine don giy daha iyi onlar genellikle kendi göstermeye giyer davranışları genellikle havalı olmaya çalışılır .

Dosya Ekleri

• Haksız.jpg
    Haksız.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 74
Aklıma etkileyebileceği tek bir senaryo geliyor: Rüzgarlı havada bir kadın uçuşan bir elbise giydiyse etrafındaki kişilerin ona bakmasından rahatsız olabilir. Bu da canını sıkıp davranışlarını etkileyebilir.

Fakat çok özel bir durum bu. Normalde kafası olan insanlar için etkilememeli.

Kararsızım 🤔 Sizce etki eder mi?
Hani hocam bir söz vardır.(bu konuyla tam alakası olmasa da).Elbisene göre karşılanır ahlakına göre uğurlanırsın.Hani giydiğin kıyafetler rengide dahil insanın karekterini belli eder.Bindiği araba kafasına taktığı şapka yada aksesuar olarak taktığı saat bile bunun göstergesidir.

Yani giydiği kıyafet etkilemez, nasıl birisi olduğu kıyafete göre belli olabilir yani. Mesela yasak mı bilmiyorum ama en basitinden kekolar.

Kekolar adamdır. Geçen biri ile tanıştım iyi insanlar. Şansıma cüzdanı bir yerde düşürmüşüm (!)
Don giyer gibi kot giyenlere var onun yerine don giy daha iyi onlar genellikle kendi göstermeye giyer davranışları genellikle havalı olmaya çalışılır.

Haklısınız.

Kekolar adamdır. Geçen biri ile tanıştım iyi insanlar. Şansıma cüzdanı bir yerde düşürmüşüm (!)

Haklısınız.

Haklısın bende çok severim aslında kekoları. Geçen bir kekoya rastlamıştım bayağı cana yakın birisiydi tutturdu sarılalım diye. Bende iyi tamam dedim. Sarıldık flan işte ama görsen nasıl cana yakın durmadan eliyle biyerlerime dokunuyordu. İşte akşam eve geldim bir baktım cüzdanımı kaybetmişim. Kesin otobüste biyerde düşürdüm.(!)

Haklısın bende çok severim aslında kekoları. Geçen bir kekoya rastlamıştım bayağı cana yakın birisiydi tutturdu sarılalım diye. Bende iyi tamam dedim. Sarıldık flan işte ama görsen nasıl cana yakın durmadan eliyle biyerlerime dokunuyordu. İşte akşam eve geldim bir baktım cüzdanımı kaybetmişim. Kesin otobüste biyerde düşürdüm.(!)

Kesinlikle otobüsde düşmüştür. Kekolar almış olamaz öyle bir ihtimal bile yok (!)

İster istemez etkiler. Düşün şort- t-shirt giymekle takım elbise giymek bir değil. Şort t-shirt giyince daha rahat oluyorsun ama takım elbise giyince hemen modun değişiyor sanki ceo gibi hissediyorsun. 20 TL ile gezmekle 200TL ile gezmek arasındaki fark gibi cebinde para olduğunu bilmek insanın duruşunu bile değiştirir. Çünkü maalesef bu sistemde paran yoksa bir hiçsin karakterinin bir önemi yok ve insanlar maalesef seni kabuğuna bakarak yargılıyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı