İnsanların ruhunun olması gerekliliği

Daha fazla  
Meslek
Mars koloni müdürü
Arkadaşlar ruh olmasaydı bu kadar karmaşık düşünemezdik. Düşünsenize yaşamımızın, düşüncelerimizin bir sıvıdan ibaret olduğunu. Ne kadar saçma değil mi?

Ruh bana göre bizi biz yapan şeydir zaten. Sosyalde ruh var mıdır gibi sorular çok saçma geliyor bana. Her canlının ruhu vardır ve hiçbir canlı her zaman birbirinin yaptığı şeylerin aynısını yapmaz.

Arkadaşlar ruh olmasaydı bu kadar karmaşık düşünemezdik. Düşünsenize yaşamımızın, düşüncelerimizin bir sıvıdan ibaret olduğunu. Ne kadar saçma değil mi?
Ruhun varlığının olduğu kanısına nasıl vardınız hocam. Bizim insan olarak mı bir ruhumuz var yoksa bizi biz yapan o bütün hücrelerin de ruhu var mı?

Önce biraz ruh kavramını sorgulamalıyız bence.

"İnsan kadar karmaşık düşünemeyen varlıklarda ruh olmayabilir" kanısına, sizin bu ifadenizden ulaşılamaz mı?

Bir manayı olustururken, her anlamın gözetilmesi gerekmez mi? Ve karar ya da kanıya götürenin de tez, antitez, sentezden hareket etmesi lazım değil mi?

Acaba, tam olarak oturtulmamış ya da açıklanmamış anlamlar üzerinden yapılan çıkışlar, insanı yolundan saptırabilir mi?

Son düzenleme:
Bir manayı olustururken, her anlamın gözetilmesi gerekmez mi? Ve karar ya da kanıya götürenin de tez, antitez, sentezden hareket etmesi lazım değil mi?
Bu söylediğin eylemin burada ne zaman gerçekleştirildiğini gördün? Burada zor.

Şu an adını unuttuğum bir manipülasyon yöntemini bulmak için aramadığım yabancı kaynak kalmadı. Üzerinde çalışma yapmak istiyorum. Şimdi ben bu kaynakları bulsam ve sunsam, okunacaklar mı? Tam tersine "BENCE"ler havada uçuşacak.

"İnsan kadar karmaşık düşünemeyen varlıklarda ruh olmayabilir" kanısına, sizin bu ifadenizden ulaşılamaz mı?

Acaba, tam olarak oturtulmamış ya da açıklanmamış anlamlar üzerinden yapılan çıkışlar, insanı yolundan saptırabilir mi?
Ben öbürlerinde yoktur demedim ki bana göre her canlının ruhu var.

Geri
Yukarı