İnsanlarla nasıl tanışıyorsunuz?

İnternet, bazen yardım ederken falan tanışıyorsun, okulda, kütüphane de herhangi bir yerde biriyle tanışms şansın var
Yani aynı ortamda bulunmak gerekiyor ama o durum olmuyor çünkü herkes zaten biriyle takılıyor. Ben arkadaşlarımlayken biri gelse yanımıza çok absürt bir durum olur. Akışına bırakmak lazım öyle de olmuyor.

Erkeklerde fark ettiğim kadarıyla şöyle bir şey var, birkaç defa karşılaşınca otomatik olarak tanışıyoruz. Spor salonunda genelde başkalarıyla pek ilgilenmem, maksimum sevgilimle konuşup sporumu yaparım ama buna rağmen gördüğümde selam verdiğim, konuştuğum, fiyatlardan beraber dert yandığım bir abi var :D

Çoğunlukla aynı ortama düştüğünüz insanlarla tanışırsınız. Aynı sınıf, aynı iş ortamı, aynı spor salonu... Kafanız uyuşursa da ilerliyor tanışıklık. Nasıl tanıştığınızı hatırlamamanızın sebebi de tanışıklık ilerleyip arkadaşlığa, dostluğa vs. dönüşünce baştaki yabancılıktan kaynaklı mesafenin kalmamasından kaynaklanıyor.

Yani aynı ortamda bulunmak gerekiyor ama o durum olmuyor çünkü herkes zaten biriyle takılıyor. Ben arkadaşlarımlayken biri gelse yanımıza çok absürt bir durum olur. Akışına bırakmak lazım öyle de olmuyor.
Yani biriyle tanışınca zaten seni arkadaşlarıyla tanıştırıyor. İster istemez arkadaş grubun oluyor yani.

Herkes kendi grubunda takılıyor. Etkinlikler, topluluklar falan da pek ilgimi çekmiyor maalesef. Bana uygun bulamadım. İnsanlarla nasıl tanışıyorsunuz bu durumda?

Dostum insanlarla ortak alanlarda sıkça beraber olduğumuz sürece tanışırız zaten. Bunlar olmadan nasıl tanışmayı düşünüyorsunuz? Eskiden olsa mahalledekilerle tanışırdın ama artık mahalle kültürü kalmadı.

Kendiliğinden oluyor ya okula gidiyorsun illa biriyle konuşuyorsun ister sen başlat konuşmayı ister başkası fark etmiyor yani illa bulursun arkadaş yeter ki sen iste, ha bide şu var arkadaş bulamaman senin sorunundur.Kendimden biliyorum.Eğer insanları kendinden uzak tutarsan arkadaş bulamaman gayet normal.

Genellikle insanlar benle tanışır sosyal medyada falan şahsen hiç kimseyle tanışmaya çalışmadım bu yüzden bilmiyorum fakat arkadaşlıklarınız genellikle küçüklükten, okuldan ve mahalleden olur veya bir ortama girdiğinizde ordan samimileşip tanışırsın bunun dışında zaten gidip birinin yanına gidip tanışalım mı? demek, mantıklı gelmiyor…

Geri
Yukarı