İnsanlığın en büyük sorunu nedir?

Sizce insanlık tarihinin en büyük sorunu neydi? Bugüne kadar neler yüzünden zorluk çektik? Bunu sadece siyasi olarak değil genel toplumsal olarak algılayınız. Tabi ki siyasi de olabilir ama tek amacımız siyaset olmasın. Cevaplarınızı bekliyorum.

Bence en büyük sorunlarından birisi "Kibir". Kibir denen şey olmasa dünya çok iyi bir yer olurdu kanımca.
Her şeyin sınıfsal olmasından dolayı kaynaklanıyor sorun. Savaşlar, kavgalar, zulümler, baskılar vb şeyler. Toplumsal olarak en büyük sorun budur. Diğer bir durum da bireyle birey arasındaki sorunlar var. Örneğin, dinlememek. Bire bir konuşmalarda çok rastlanan bir durum ve aşırı derecede rahatsız edici. İnsanların bu kadar benci olması, sabırsız, tahammülsüz, cüretkar, ön yargılı olmaları çok rahatsız edici. Bunlarda bireysel ilişkilerde daha çok ön plana çıkıyor tabii ki. Tabii bu bireysel ilişkiler topluma da yansıyor. Bu bireysel ilişkilerin sorunların olmasının sebebi de sınıfsal bir düzende yaşıyor olmamızdan kaynaklanıyor. Yani bireysel ve toplumsal sorunlar sınıfsal bir düzenin ortak paydasında birleşiyor diyebilirim.

Sizce insanlık tarihinin en büyük sorunu neydi? Bugüne kadar neler yüzünden zorluk çektik? Bunu sadece siyasi olarak değil genel toplumsal olarak algılayınız. Tabi ki siyasi de olabilir ama tek amacımız siyaset olmasın. Cevaplarınızı bekliyorum.

Bence en büyük sorunlarından birisi "Kibir". Kibir denen şey olmasa dünya çok iyi bir yer olurdu kanımca.
Bu oyun müziği bence anlatmak için yeterli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Melys

Sizce insanlık tarihinin en büyük sorunu neydi? Bugüne kadar neler yüzünden zorluk çektik? Bunu sadece siyasi olarak değil genel toplumsal olarak algılayınız. Tabii ki siyasi de olabilir ama tek amacımız siyaset olmasın. Cevaplarınızı bekliyorum.

Güven, kendisine güvenen kişilere çok haksızlık yaptı ama başkasına da güveneceği bir kapı aradı insanoğlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı