InSight Başardı

Ds-oxhaWoAEtzz9.jpeg

Ds9EYfxXoAAPNmx.jpeg

Ds9qvwaWoAUHH0l.jpeg

İnSight'dan gelen fotoğraflar bunlar. Dün Türkiye'ye göre akşam 11'de İnSight Mars'ın yüzeyine rahat bir şekilde indi ve Dünya'ya "Ben Rahatım" manasında bir frekans gönderdi. Bu verilerin bize ulaşmasını sağlayan marCo'lar da görevlerini başarıyla yaptılar. Bu da Dünya'ya yakın bir yerden çekilen video.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ds9KsqGWkBEG76I.jpeg

İnsanların mutluluğu o kadar belli bir şekildeydi ki her aşama başarıyla tamamlanınca mutluluk gözlerinden okunuyordu. Sonuçta Uzay'da ki hızla İnSight küle dönebilirdi. Ama onlar pes etmediler ve sonucunu aldılar. Bize göre akşama doğru yeni verilerin Dünya'ya gönderileceğini NASA çalışanları tarafından belirtildi.

Barış Özcan'ın canlı yayınını izledim bende, ne yalan söyleyeyim izlerken tüylerim diken diken oldu. Keşke şu gereksiz siyaset tartışmalarından, din tartışmalarından kurtulup artık şöyle şeyler yapsak. Millet olarak çok dar pencereden bakıyoruz hayata.

Barış Özcan'ın canlı yayınını izledim bende, ne yalan söyleyeyim izlerken tüylerim diken diken oldu. Keşke şu gereksiz siyaset tartışmalarından, din tartışmalarından kurtulup artık şöyle şeyler yapsak. Millet olarak çok dar pencereden bakıyoruz hayata.
Ben de ordan takip ettim hocam. NASA çalışanları orda seviniyorlar mutlu oluyorlar çünkü emeklerinin karşılıklarını aldılar. Adamlar uğraşıyorlar ama biz bu uğraşlarını hiç sayıp "Ameriganın oyunu bunlar" diyen kitleyle kafamızı kuma gömelim. Onların genci kafayı bilime yorarken bizim gencimiz TikTok'a veya İnstagram'a kafayı yorsunlar. Zaten şimdi ki nesili alın çöpe atın. Hiçbir gayeleri hiçbir çabaları yok. Sonumuz ne olacak belli değil. :(

InSight aracının göndereceği veriler bazı konularda adım atmayı hızlandıracaktır eminim. Özellikle bu koloni kurma fikirleri konusunda değerli bilgiler toplanacaktır. Bence ilginç keşifler de yapılabilir.

Bu arada Türkiye için daha fazla değer taşıyan bir bilgi vereyim sizlere. Acun ve Şeyma Subaşı boşanmış. Bu haber basında daha çok yer aldığı için InSight kusura bakmasın artık:) Halimiz bu n'apalım:)

Son düzenleme:
InSight aracının göndereceği veriler bazı konularda adım atmayı hızlandıracaktır eminim. Özellikle bu koloni kurma fikirleri konusunda değerli bilgiler toplanacaktır.

Bu arada Türkiye için daha değer taşıyan bir bilgi vereyim sizlere. Acun ve Şeyma Subaşı boşanmış. Bu haber basında daha çok yer aldığı için InSight kusura bakmasın artık:) Halimiz bu n'apalım:)
Youtube trendlerinde şu an birinci olan video "Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı ayrıldı. Acun'dan ilk açıklama" olmasından durumun özeti ortada değil mi? :D

Adamlar takır takır yapıp yolluyor bizde fransa almanyaya uydu yaptırıp türksat diye yollayalım abi zerre kadar umrumda değil artık yapsınlar gelişsinler bizde yaklaşan yıkıma koşalım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı