Instagram güvenlik kodları yabancı numaradan geliyor

lolcuefe

Decapat
Daha fazla  
Bugüne kadar tüm kodlarımı Facebook gönderiyordu fakat bilgisayarıma trojan bulaştı ve sıfır kurulum yaptırdım. Sosyal medya şifreleri vesaire bütün şifrelerimi değiştirdim fakat doğrulama ve güvenlik kodlarım "+447537452510" numarasından gelmeye başladı. Şüphelenip araştırdım ve Instagram çalma olaylarıyla alakalı olduğunu öğrendim.
Yardımcı olabilir misiniz ne yapmalıyım?

1646314747158.png

Geçen gün hesabımın şifresini değiştirmek istedim çünkü hesaba almayacaktı. Bir tane unf programından dolayı değiştirmem gerekti. Sonrasında telefona kod istedim ve +44 bir numaradan kod geldi sonrasında güvenemedim maile kod istedim orijinal Instagram hesabından kod geldi daha sonrasında ise tekrar telefona kod istedim bu sefer WhatsApp orijinal Instagram hesabından kod geldi ve öylelikle kodu girmiş oldum.
Bir anda hesabınız çalınabilir bilmediğiniz +44, +1 ile başlayan numaralardan gelen kodları asla girmeyiniz
Gmail için ise Instagram domain adresini kontrol ediniz.
Aşağıdaki gibi değilse irtibar etmeyiniz.

[email protected]

Bugüne kadar tüm kodlarımı Facebook gönderiyordu fakat bilgisayarıma trojan bulaştı ve sıfır kurulum yaptırdım. Sosyal medya şifreleri vesaire bütün şifrelerimi değiştirdim fakat doğrulama ve güvenlik kodlarım "+447537452510" numarasından gelmeye başladı. Şüphelenip araştırdım ve Instagram çalma olaylarıyla alakalı olduğunu öğrendim.
Yardımcı olabilir misiniz ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1321417

Hesabını çalmaya çalışıyorlar 2 faktörlü kimlik doğrulamasını açık tutun gelen linklere sakın tıklamayın

Geçen gün hesabımın şifresini değiştirmek istedim çünkü hesaba almayacaktı. Bir tane unf programından dolayı değiştirmem gerekti. Sonrasında telefona kod istedim ve +44 bir numaradan kod geldi sonrasında güvenemedim maile kod istedim orijinal Instagram hesabından kod geldi daha sonrasında ise tekrar telefona kod istedim bu sefer WhatsApp orijinal Instagram hesabından kod geldi ve öylelikle kodu girmiş oldum.
Bir anda hesabınız çalınabilir bilmediğiniz +44, +1 ile başlayan numaralardan gelen kodları asla girmeyiniz.
Gmail için ise Instagram domain adresini kontrol ediniz.
Aşağıdaki gibi değilse irtibar etmeyiniz.

[email protected]

1646315193887.png

Bunun gibi mi olmalı?

Hesabını çalmaya çalışıyorlar 2 faktörlü kimlik doğrulamasını açık tutun gelen linklere sakın tıklamayın

Bu olaydan sonra açtım fakat numaramı güncellemek için kod istediğimde yine o numara gönderdi bu numaradan kurtulmak için yapabileceğim bir şey yok mu?
Evet orijinal Instagram mail adresi budur
Siz yine de WhatsApp üzerinden de kod almayı deneyin.
whatsap üzerineden aldığımda +1 650 521-2669 numarası kod gönderdi tikli ve instagram yazıyor

Bu olaydan sonra açtım fakat numaramı güncellemek için kod istediğimde yine o numara gönderdi bu numaradan kurtulmak için yapabileceğim bir şey yok mu?

WhatsApp üzerineden aldığımda +1 650 521-2669 numarası kod gönderdi tikli ve Instagram yazıyor.

Numaradan nasıl kurtulabileceğin hakkında bir fikrim yok ancak WhatsApp üzerinden kod almayı dene ya da doğrulama uygulaması indir.

WhatsApp üzerineden aldığımda +1 650 521-2669 numarası kod gönderdi tikli ve Instagram yazıyor.

Sorun yok zaten bir numaradan göndermek zorundalar ama bilmediğin bir numara yerine tik almış Instagram hesabından kod almak daha sağlıklı
Artık her şeye erişim çok kolay
İki faktörlü kimlik doğrulamasını her hesabına koymanı tavsiye ederim.

Büyük ihtimal resmi bir numaradır siz yine de linklere tıklamayın oradaki doğrulama kodunu almanız yeterlidir tedbiri elden bırakmamak lazım.

Geri
Yukarı