Çözüldü Instagram hesabım benim kontrolüm dışında beğeni yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

onureses263

Hectopat
Instagram'da beğenilerime bakmak istedim lakin benim beğenim dışında beğenilerin olduğunu gördüm. Herhangi bir uygulamayla hesabım bağlı değil. Takipçi arttırıcı gibi uygulamalar da kullanmadım. Telefonumda virüs ya da Play Store dışında yüklü olan bir uygulama da mevcut değil. Hesabın zaten sekiz takipçisi ve sekiz takip ettiği profil var. Hesaba giriş tarihlerine vs. baktım benim dışında bir bilgisayardan ya da telefondan da giriş yok. Hesabımın şifresini değiştirdim, iki aşamalı doğrulamayı aktifleştirdim lakin aynı şekilde dört tane falan benim dışımda beğeni oluyor beğenilerimde. Sorunu yaşayıp çözebilen varsa ya da çözümünü bilen yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam benzer durumla ben de karşılaşmıştım. Galiba sahte beğeni gibi bir şey. Bizim hesaplar bot olup, başkalarına beğeni kazandırıyor. Etkileşim yaratmak için. Fakat yanlış düşünmüş olabilirim.
Telefonunuzdan Instagram'a başka birisi giriyordur? Anneniz, babanız, kardeşiniz veya arkadaşınız girip beğeniyordur.
Hocam giriş hareketlerine bakmış ve şifre değişmiş zaten.

Instagram'da beğenilerime bakmak istedim lakin benim beğenim dışında beğenilerin olduğunu gördüm. Herhangi bir uygulamayla hesabım bağlı değil. Takipçi arttırıcı gibi uygulamalar da kullanmadım. Telefonumda virüs ya da Play Store dışında yüklü olan bir uygulama da mevcut değil. Hesabın zaten sekiz takipçisi ve sekiz takip ettiği profil var. Hesaba giriş tarihlerine vs. baktım benim dışında bir bilgisayardan ya da telefondan da giriş yok. Hesabımın şifresini değiştirdim, iki aşamalı doğrulamayı aktifleştirdim lakin aynı şekilde dört tane falan benim dışımda beğeni oluyor beğenilerimde. Sorunu yaşayıp çözebilen varsa ya da çözümünü bilen yardımcı olursa sevinirim.
Hocam hangi tarz gönderiler beğeniliyor?

Her türlü güvenlik önlemini aldım zaten sıkıntı yok o konuda. Diyeceğim ki birisi benim hesabımı çaldı neden gidip sadece beğeni atsın bir de tam böyle kızların beğeneceği tarzda fotoğraflar beğeniliyor xD

Instagram'a mail atabilirsiniz hocam. Bir baksınlar.
Öyle yapıcam galiba tek çözüm bu gibi.

İnstagram'a yazdım fakat bir cevap vermediler. Kendim biraz bir şeyler denedim. Hesabım hem bilgisayar hem de telefonumda açıktı. Sadece telefonumda açık olduğunda bir sorun yok lakin bilgisayarda da hesabım açık olursa bu durum gerçekleşiyor. Bilgisayarda hiçbir sorun yok, virüs taraması yaptım bir şey bulamadı. Sorun, bilgisayardan ınstagramın açık olması diyebilirim.

Son düzenleme:
İlk olarak şifrenizi değiştirip güçlü yeni bir şifre koyun. İkinci olarak; herhangi bir sitede Instagram ile ilgili bot takipçi veya beğeni artırma gibi bir şeylere kayıt olduysanız da bu şekilde şeyler olabilir.

Hocam benzer durumla ben de karşılaşmıştım. Galiba sahte beğeni gibi bir şey. Bizim hesaplar bot olup, başkalarına beğeni kazandırıyor. Etkileşim yaratmak için. Fakat yanlış düşünmüş olabilirim.

Artı -1 Eksi
Çözüm
İlk olarak şifrenizi değiştirip güçlü yeni bir şifre koyun. İkinci olarak; herhangi bir sitede Instagram ile ilgili bot takipçi veya beğeni artırma gibi bir şeylere kayıt olduysanız da bu şekilde şeyler olabilir.
Konuyu açtığım mesajı düzgün okusaydın belki bunu yazmazdın.

Bence de o sebepten kaynaklı lakin herhangi bir bot hesap olmamı sağlayacak program vs. kullanmadığımdan saçma geliyor. Bilgisayardan hesabıma girmediğim taktirde sorun yok. Bilgisayardan hesabıma giriş yapınca otomatik birilerine beğeni atıyor hesap :)

Yeni konular

Geri
Yukarı