Instagram Hesabım Çalındı

AB7SS

Hectopat
İnstagram hesabım 3 gün önce çalınmış ve bana yeni bir giriş diye mail gelmiş hiç bakmamıştım bugün farkettim. Saçma sapan kişileri/sayfaları takip etmiş kim çaldıysa. Hepsinden teker teker çıkıp şifremi değiştirdim ve hesabıma girilen cihazlardan da çıkış yaptım. Başka bir şey yapmam lazım mı tam olarak korumayı sağlamak için?
Edit: Tekrardan aynı hesapları takip etmeye başlamış herhalde başka bir şey oldu nasıl takip etmesini engelleyebilirim?

İnstagram hesabım 3 gün önce çalınmış ve bana yeni bir giriş diye mail gelmiş hiç bakmamıştım bugün farkettim. Saçma sapan kişileri/sayfaları takip etmiş kim çaldıysa. Hepsinden teker teker çıkıp şifremi değiştirdim ve hesabıma girilen cihazlardan da çıkış yaptım. Başka bir şey yapmam lazım mı tam olarak korumayı sağlamak için?
Edit: Tekrardan aynı hesapları takip etmeye başlamış herhalde başka bir şey oldu nasıl takip etmesini engelleyebilirim?
Şifrenizi değiştirin fakat içerisinde rakamlar, özel harfler (* gibi), harfler bulunsun.
Telefon numaranızı ekleyin ve mail'inizi değiştirin.
2 aşamalı kimlik doğrulamayı açın.

Bağlantılı hesapları kaldırın.

Instagram ve mailinizde, her ikisinde de, iki adımlı doğrulmayı etkinleştirin, ardından şifrelerinizi de yenileyin. Instagram uygulamanızdan Ayarlar>Güvenlik bölümüne gidin, son girişleri kontrol edip kendi cihazınız haricinde olanlardan çıkış yapın, yine güvenlik bölümünden izin verilen uygulamaları kaldırın.

Dediklerinizi yaptım ama hala takip ediyor çıkıyorum takipten etmeye devam ediyor.
Hepsini mi takip ediyor? Instagram'da takipten çıkma, beğenme, beğeniyi geri çekme gibi işlemleri çok sık yaptığınız zaman belli bir yerden sonra yapılan işlemleri saymıyor. Birkaç saat bekleyip tekrar çıkın.

Geri
Yukarı