Instagram hesabımdan habersiz kripto para reklamı paylaşılmış

KebabAlanya

Hectopat
Yer
Alanya
Bugün saat 17:00 civarlarında oyundayken Instagram hesabımda kripto para reklamı paylaşılmış. Üstüne ne idüğü belirsiz hesaplarda takip edilmiş. Hesabın şifresini değiştireli bir hafta olmadan nasıl hesabımda reklam ve takip etme olayları habersiz şekilde gerçekleşebiliyor? Hadi pandemiden önce olsa anlarım, o zamanlar korsan oyunu çok kullanırdım ama şu anda oynadığım oyunlar hep Steam'den satın alma. Sizce tekrardan böyle bir şey olabilir mi?

Bugün saat 17:00 civarlarında oyundayken Instagram hesabımda kripto para reklamı paylaşılmış. Üstüne ne idüğü belirsiz hesaplarda takip edilmiş. Hesabın şifresini değiştireli bir hafta olmadan nasıl hesabımda reklam ve takip etme olayları habersiz şekilde gerçekleşebiliyor? Hadi pandemiden önce olsa anlarım, o zamanlar korsan oyunu çok kullanırdım ama şu anda oynadığım oyunlar hep Steam'den satın alma. Sizce tekrardan böyle bir şey olabilir mi?
Hocam takipçi bırakanları bulma gibi uygulamalar dan kaynaklanıyor bazıları. Şifreyi değiştirince bile nasıl oluyor bilmiyorum ama başka hesapları takip etmeye devam ediyor ben çözümü iki aşamalı doğrulamaları kapatıp yeniden açtım ondan sonra sorun olmadı. Denemenizi tavsiye ederim

Hesabınızda paylaşılan görsel bu mu?
1656780656336.png

Galiba tam detaylı bakmadan kaldırdım.

Yok görsel içinde 3 BTC diye yazıyordu. Hikaye de ise de teşekkürler yazısı filan.
Bende attığım bu görseldeki post paylaşılmıştı. 2AD açık olmasına rağmen twitter'dan da bir post beğenmişlerdi onun dışında başka bir şey yapılmamıştı. Hesaplarına tüm bağlı uygulamaları kontrol et

Hocam takipçi bırakanları bulma gibi uygulamalardan kaynaklanıyor bazıları.

Geçen sene fake hesaptan postegro kullandım o kadar ama bu tarz uygulamaların olayını bildiğim içinde o zamanda gizli sekmeden girip kullanmıştım. Postegro haricinde 3.parti yazılımlar kullanmadım.

Bende attığım bu görseldeki post paylaşılmıştı. 2AD açık olmasına rağmen Twitter'dan da bir post beğenmişlerdi onun dışında başka bir şey yapılmamıştı. Hesaplarına tüm bağlı uygulamaları kontrol et

Bir Instagram da olmuş diğer Twitter ve Facebook'ta bir sorun yok. Bağlı uygulamalarda bomboş.

RAT ve link olaylarına çok dikkat et diğer bir arkadaşımızın dediği gibi postegro olsun diğer Instagram uygulamaları olsun verilerinizi alır tutar kullanır veya hesabınız kapanabilir en şifren değiştikten sonra paylaşma mantığı ise metaya bağlayıp hesabı planlayıcı kuruyolar bir süre sonra hesap birikince örnek 500 hesapta bir aynı gün aynı saate paylaşım bırakıyolar.

Yeni konular

Geri
Yukarı