Instagram toplu resim indirme

Sofi96

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba arkadaşlar,

Instagram'da herhangi bir profilin bütün resimlerini indirecek bir program arıyorum güzel bir kolaj oluşturabilmek için.

Mevcutta bir tane site var ancak bu site profildeki bütün resimleri tek tek açarak farklı kaydetme seçeneği sağlıyor ve bu şekilde indirebiliyorsunuz.

50-100 resim için sorun yok ancak profilde 1000-2000 resim olunca imkansız.

Profilin adını yazdığımızda paylaşılan bütün resimleri belirttiğimiz bir klasör veya herhangi bir yere kaydedecek program arıyorum.

Eminim herkesin işine yarayacaktır.

Teşekkürler.

Niye 1000 2000 fotoğraf indirmeye çalışıyorsunki böyle bir ley imkansiz.

Soruda güzel bir kolaj oluşturabilmek için yazıyorum üstüne bu cevabı yazıyorsun. Soruyu bile değer verip vakit ayırıp okumuyorsun. Yardımcı olacak bilgin yoksa derdimi meşgul etme.

Yapay zeka projesi için kullanmıştım. Python yüklemen gerekli.

GB'nin yayınladığı InstaPro'da profildeki tüm resimleri indirme özelliği yok fakat herhangi bir çoklu fotoğraf paylaşımında tümünü indir seçeneği mevcut, bu şekilde bütün bir profili vakumlayabilirsin, çok kalabalık bir profil değilse bu fazla zaman almayacaktır. Internal Feature olarak InstaPro'da her bir paylaşım için İndir butonu mevcut.

Hiçte öyle uzaklarda aramaya gerek yokmuş :) Chrome eklentileri üzerinde downalbum eklentisini kurarak işlem sağlayabilirsiniz. Bütün resimleri tek bir klasöre indiriyor. Kendi sorunumu kendim çözdüm :D yardımcı olmaya çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Eğer # tarzı yapay zeka projeleri için kullanmak isteyen arkadaşlar olursa, önce Python en güncel sürümü yüklemeliler. Sonra Python kurulum ekranında "Path" yazanı seçmeliler. En son CMD'ye gelip, "pip3 install instaloader" ya da "pip install instaloader" yazmalılar. Kurulum tamamlanınca zaten nasıl kullanıldığı belirtilmiş. Örneğin "#bike" etiketindeki bütün fotoğrafları indirmek için CMD'ye "instaloader #bike" yazabilirsiniz.

Eğer # tarzı yapay zeka projeleri için kullanmak isteyen arkadaşlar olursa, önce Python en güncel sürümü yüklemeliler. Sonra Python kurulum ekranında "Path" yazanı seçmeliler. En son CMD'ye gelip, "pip3 install instaloader" ya da "pip install instaloader" yazmalılar. Kurulum tamamlanınca zaten nasıl kullanıldığı belirtilmiş. Örneğin "#bike" etiketindeki bütün fotoğrafları indirmek için CMD'ye "instaloader #bike" yazabilirsiniz.

Kullanıcı girişi istedi benden bu şekilde yaptığımda ve kullanıcı girişi yapınca da fotoğrafları dosyadan okutamadım. Güncel bir hashtage örneği linki varsa paylaşır mısın ?

Yeni konular

Geri
Yukarı