Instagram ve Discord hesaplarım hacklendi

XessSup

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, dün Instagram'ım hacklendi ve giriş hareketlerine baktığımda Kaliforniya'dan birisinin giriş yaptığını gördüm. Bitcoin'le ilgili paylaşım yapmıştı, şifreyi değiştirdim.

Bugün bunun üstüne Discord'um hacklendi. Tüm arkadaşlarıma Nitro'yla ilgili sahte linkler atılmış. Sizce bu bir tesadüf mü, ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, dün Instagram'ım hacklendi ve giriş hareketlerine baktığımda kaliforniya'dan birisinin giriş yaptığını gördüm. Bitcoin'le ilgili paylaşım yapmıştı, şifreyi değiştirdim.

Bugün bunun üstüne Discord'um hacklendi. Tüm arkadaşlarıma Nitro'yla ilgili sahte linkler atılmış. Sizce bu bir tesadüf mü, ne yapmam lazım?

Hepsinden çıkış yapmalısınız.
Cihazdaki tüm özel bilgileri kaldırmalısınız.
Android olduğunu var sayarsak. Hemen bir antivirüs bulmalısınız benim önerim. Kaspersky.
1.senaryo: Virüs kapmıştır.
Çözüm: Antivirüs.
2.senaryo: Birilerine şifrenizi vb şeyleri verdi iseniz yapılabilir ancak busefer WhatsApp'mantıksız kalıyor.
Sonuç: Antivirüs yükleyin. Tarama yapın.(tam tarama)
Tam tarama bitene ve virüsler temizlenene kadar yapmanız gereknler:
Hiçbir özel bilginizi hiçbir şekilde girmeyin herhangi bir cihazdan.

Hepsinden çıkış yapmalısınız.
Cihazdaki tüm özel bilgileri kaldırmalısınız.
Android olduğunu var sayarsak. Hemen bir antivirüs bulmalısınız benim önerim. Kaspersky.
1.senaryo: Virüs kapmıştır.
Çözüm: Antivirüs.
2.senaryo: Birilerine şifrenizi vb şeyleri verdi iseniz yapılabilir ancak busefer WhatsApp'mantıksız kalıyor.
Sonuç: Antivirüs yükleyin. Tarama yapın.(tam tarama)
Tam tarama bitene ve virüsler temizlenene kadar yapmanız gereknler:
Hiçbir özel bilginizi hiçbir şekilde girmeyin herhangi bir cihazdan.

iPhone kullanıyorum hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı