Instagram'da 50 bin takipçiye kaç ayda ulaşılabilir?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Sizce teknolojik bilgiler paylaşan bir sayfa olarak her ay 700 TL reklam vererek ve sürekli paylaşım yaparak 50 bin takipçiye kaç ayda ulaşabilirim tahmini? 5 ay sonra ulaşabilir miyim? Şu an ek gelir sağlıyorum fakat yetersiz kazanıyorum. Seneye üniversiteye gideceğim ve onun için 35.000 TL biriktirmem lazım. Instagram'da 50 bin aktif takipçiye ulaşırsam, paylaşımlarım 10 bin falan beğenilirse aylık 3-4 bin TL alabilirim diye düşünüyorum oradan. Şu anda da ek gelir olarak 2000-3000 TL kazanıyorum. Sizce 5 ayda 50 bin takipçiye ulaşmak mümkün mü?

Sizce teknolojik bilgiler paylaşan bir sayfa olarak her ay 700 TL reklam vererek ve sürekli paylaşım yaparak 50 bin takipçiye kaç ayda ulaşabilirim tahmini? 5 ay sonra ulaşabilir miyim? Şu an ek gelir sağlıyorum fakat yetersiz kazanıyorum. Seneye üniversiteye gideceğim ve onun için 35.000 TL biriktirmem lazım. Instagram'da 50 bin aktif takipçiye ulaşırsam, paylaşımlarım 10 bin falan beğenilirse aylık 3-4 bin TL alabilirim diye düşünüyorum oradan. Şu anda da ek gelir olarak 2000-3000 TL kazanıyorum. Sizce 5 ayda 50 bin takipçiye ulaşmak mümkün mü?

Hocam aylık 700 TL reklamla 5 aydan erken ulaşırsınız muhtemelen. Tecrübem falan yok fakat 50-60 bin takipçili sayfaya tek sefer reklam verip 3-4 bin belki de daha fazla takipçi olan çok sayfa gördüm. Fakat buna kesin bir cevap veremeyiz. Çünkü sen reklam versen de ne kadar takipçi geleceği şans işi. Üstelik 50 bin takipçi olduktan sonra aylık 3-4 bin TL kazanır mısın bilmem.

Son düzenleme:
Bilgi veren sayfaların takipçileri genelde düşük olur. Reklam alma sıklığı da buna bağlı olarak düşer. Size reklam verenler genelde sayfalar değil de markalar olacağı için reklam ücretleri ve sıklığı arasında yükselen bir denge görmek mümkün olacaktır.

Onun dışında şu an kaç takipçiniz var? Sayfa linki bırakırsanız size detaylıca yardımcı olurum. Kendim de sosyal medya yöneticiliği ile uğraşıyorum.

Yani kesin bir şey söyleyemem neden bu kadar ciddi bir tepki verdiniz :D. Sayılar tamamen yanlış olsa bile ayda 700 TL reklam parası bence fazla.
8-9 bin takipçi nasıl kazandı tek reklamdan?

Bilgi veren sayfaların takipçileri genelde düşük olur. Reklam alma sıklığı da buna bağlı olarak düşer. Size reklam verenler genelde sayfalar değil de markalar olacağı için reklam ücretleri ve sıklığı arasında yükselen bir denge görmek mümkün olacaktır.

Onun dışında şu an kaç takipçiniz var? Sayfa linki bırakırsanız size detaylıca yardımcı olurum. Kendim de sosyal medya yöneticiliği ile uğraşıyorum.
Şu an 0 takipçim var. Sayfamın adı teknofomo.

8-9 bin takipçi nasıl kazandı tek reklamdan?

Ya hocam sayılar yanlış olabilir. Fakat bu sayılar reklam verdiği sayfaya, kendi sayfasının konusuna, reklamın kalitesine göre değişir. Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi bilgi veren sayfaların takipçisi az olur. Yani sizin verdiğiniz reklamda normalden daha az takipçi gelebilir. Belki de benim söylediğim sayfa birden fazla yere reklam vermiştir. Fakat öyleyse bile 2-3 yerden fazla değildir.gece gece yazmayı unuttum okuyup anladıysanız ne mutlu :D

Şu an 0 takipçim var. Sayfamın adı teknofomo.
Takipçin yoksa reklam verme.

Sayfayı aç, içeriklerini oluştur ve önce 1.000 kişi barajını bir aş. Daha sonra içeriklerin yavaş yavaş keşfete düşmeye başlayacak. Birkaç ay içerisinde zaten 5 bin olacaksın. Buradan sonra işler hızlanmaya başlayacak senin için.

10 bin olduğunda bir bilinirliğin olmuş olacak. İşte bu raddeden sonra kendin gibi sayfalarla sıkı bağ kur ve düzenli olarak karşılıklı reklam alıp verin.

Artık kazanılacak kitle olmadığında parayla reklam vermeye başlayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı