İnstagram'da edilen küfürden dava edilir miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buradaki okullarda öğrencilerin ağızlarından çıkan küfürler gibiyse durum vahim.

Hocam ama o kızda bana çok terbiyesiz şeyler gönderdi. Ve yazdı. +18 yani. Yazdığım şeyler de öyle çok şey değil. Her gün kullanılan yazılan kelime. Ben sırf kız beni salsın diye yaptım. Birde yaşım 15. Reşit değilim yani.
Hiç bir şey yapamaz ben olsam daha da söverim hatta bene ismini ver sövmeye gideyim terbiyesiz kız.

Bir tane yayıncı avukat tutup 30 bin Türk lirası alıyor sadece küfür etmeye.
O kişiler yayıncılar kendileri yayın sitesine ismini t.c kimliğini veren kişiler dava açmaları çok basit forumdaki birinin dediği gibi anonim birisi olduğu için edilemez senin küfür ettiğin kişinin robot mu bot mu program mı olup olmadığını nerden bileceksin gerçek bir kişiye küfür etmiyorsun ki adamın gerçek ismi ahmetir sen prooyuncu41 soversin ben ahmete sovmedim dersin olur biter adam kendine ait olduğunu bile kanitlayamaz hesabın

@Katelizm
Zaten adı soyadı da yetmiyor bu tür durumlarda. Mesela adamın adı Ahmet Yılmaz.
Bu ülkede en az 1.000 tane Ahmet Yılmaz vardır. Hangisine ettim nereden biliyor? Belki benim çocukluk arkadaşım.

@Katelizm
Bu ülkede en az 1.000 tane Ahmet Yılmaz vardır. Hangisine ettim nereden biliyor? Belki benim çocukluk arkadaşım.
Hocam ama instagram için ayrı konuşabiliriz çünkü dm den konuşuyorlar
@Katelizm
Aslında ülkeler arası hukuk farklılıkları var sana rusyadan dava açmasi gibi bi şansı yok veya senin ona bildiğim kadariyla boyle
Öyle ağır küfür değil hocam. Normal küfür. Benim hergün heryer de duyduğum küfür. O da sapık sapık şeyler dedi.
18 yaş altı olduğun için açılsa bile siciline işlensin yinede memur olabilirsin google da bi araştır 18 yaş altı sicili olanlar memur olabilir mi

Son düzenleme:
Hocam o kız fake hesapmış. Sınıftan biri tüm sınıfa yapmış şakayı. Daha bugün söyledi arkadaş. Yani dava, mahkeme falan yok. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı