Instagram'da kızlar neden daha çok etkileşim alıyor?

Yemin ederim bu konu yüzünden birileriyle kavga edeceğim artık. Kendim için demiyorum ama (aslında kendim için de diyorum) genel olarak erkek hesaplarda beğeni, hikaye görüntülenmesi vb. olaylar kızlara kıyasla daha az oluyor. 300 takipçili hesabım var, bir tane kız arkadaşımın 200 takipçili hesabı var ve takipçilerimizin %80'i aynı kişiler. Ultra efsane, karizma bir fotoğrafımı paylaşayım dedim 120 beğeni geldi. Geçen gün kız kısa şortla fotoğraf paylaştı ve 180 beğeni geldi. Ne yapayım? Ben de Boxer'la mı çekeyim anlamadım gitti. Dünya genelinde böyle mi bilmiyorum ama Türkiye'de bunun sebebinin baskılanmış cinsellik olduğunu düşünüyorum. Bu sadece Instagram'da olan bir şey de değil. Konu buraya nasıl geldi onu da unuttum. Umarım bu konuda yalnız değilimdir. Sadece içimi dökmek istedim.
Kestir kurtul brom.

Dünya genelinde böyle ama Türkiye'de ekstra fazla.
Amouranth ve belle delphine gibi şahısların takipçi sayılarına bakabilirsiniz.
Erkeğin kadına ilgisi, kadının erkeğe ilgisi tüm dünyada geçerlidir. Ama dediğiniz gibi, Türkiye'de bu daha fazla. Ve genellikle erkeğin kadına daha fazla ilgisi oluyor. Tabii gördüğüm kadarıyla böyle. Belki de kadınların erkeğe daha fazla ilgisi vardır?

Dünya genelinde de kadınlar daha çok etkileşim alsa da bizim gibi cinselliğin kadın düşmanı dinler ile baskılandığı ülkelerde daha fazla. Bizde yine durum bir nebze iyi. İran ve Pakistan'da durum bu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dünya genelinde de kadınlar daha çok etkileşim alsa da bizim gibi cinselliğin kadın düşmanı dinler ile baskılandığı ülkelerde daha fazla. Bizde yine durum bir nebze iyi. İran ve Pakistan'da durum bu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kadınlar bölgenin yerel kıyafetlerini giymelerine rağmen bu muameleyi görmüş, kendi kıyafetleriyle gitmiş olsalar ne olacağını düşünmek bile istemiyorum.

Açık konuşacağım. Bizim ülkemizin erkekleri ahlak ve kültürümüzden dolayı baskıyla yetişiyor. Gözüne güzel görünen bir kız görünce offf hatuna bak taş gibi diyor ve beğeniye abanıyor. Çünkü bundan önce hiç duygularını adamakıllı ifade edemediği için açlık çekiyor. Kızlarda böyle bir şey yok. Çünkü bizim toplumumuzda, kızlar hep alıcı olmuştur.

Geri
Yukarı