Instagram'dan telefona virüs bulaşır mı?

babylade

Picopat
Daha fazla  
Instagram'da birçok sayfa paylaştığı şeylerin sonuna "linki bioda" yazarak bizi sayfalara yönlendirebiliyor. Sorum şu ki Bio'ya konulan bu sitelerin telefonuma virüs bulaştırmış olma ihtimali var mı?
Instagram keşfette 15 dakika dolandım ve 400 MB'a yakın internet gitmiş.
Bir de Instagram bu ay telefonumda toplam 25 GB tüketmiş. Verisel bilgi vermek gerekirse her gün 3 saatimi Instagram'da geçiriyorum. Bazen artabiliyor bu saat.
Sizce benim kullanımıma göre normal bir tüketim mi bu?
Edit: Android kulanıcısıyım.
Edit2: Youtube aynı ay içinde 13 GB yemiş.

Son düzenleme:
Hangi AV'leri öneriyorsunuz siz mobilde? Bu AV'lerin yorumlarına bakıyorum insanlar hep 3. şahıs kullanımı vs. den bahsetmiş. Kaspersky yorumlarında indirdim ve silemedim yazan vardı. Aydınlatırsanız biraz çok makbule geçer.
Kaspersky, Bitdefender, Eset, Malwarebyte başta gelerek bilinen sağlam AV firmaları.
3. şahıs kullanımın ne olduğunu biliyor mu o kişiler ? İndirip silemeyen cihazı kullanmasını bilmeyen kişiler.
Telefonun içinde reklam varken hiçbiri görmedi, bu sadece bir örnek, ileri düzey hiçbir Android kullanıcısı da AV kullanmaz, söylediğiniz laflar ve gülmeler bilmeyenleri yutturur anca.
AV sisteme zararlı girince yüklenmez. Girdikten sonra kaçan kaçmıştır. Bunu bilmeden hala altta kalıyorsunuz farkında değilsiniz. İleri düzey android kullanıcısı diye bir şey yok, ileri düzey Android yazılımsıcı olur. Android sistemini iyi bilen olur, normal kullanıcı olur. İlerisi gerisi olmaz.
Gülmelerin ne anlama geldiğini de siz hariç çoğu biliyor :) Yutturulacak bir şey yok yanlış bilgiyi savunamazsınız burada.

Yeni konular

Geri
Yukarı