Instagram'ın amacı nedir?

alitility

Hectopat
Makaleler
10
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, MSİ B550 GAMİNG PLUS, XPG 3200 MHZ 8+8 16 GB, SAPPHİRE PULSE RX 580 4G, CORSAİR VS550, GAMEBOOSTER GB-G1956BW, WDC SN530 256G NVME, X2 JD 120
Gündüz girdiğim zaman tamamen mizah videoları çıkarken şu an tamamen üzüntü videoları çıkıyor, kaşıntımın uyku düzenimi bozduğu yetmiyormuş gibi eski kaçan muhabbet kuşumu hatırlayıp üzüldüm. Babamın beni sevmediği aklıma geldi üzüldüm, yalnız olduğum aklıma geldi üzüldüm, sabahın 6'sında boş yere efkara girdim. Ne saçma platform.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gündüz girdiğim zaman tamamen mizah videoları çıkarken şu an tamamen üzüntü videoları çıkıyor, kaşıntımın uyku düzenimi bozduğu yetmiyormuş gibi eski kaçan muhabbet kuşumu hatırlayıp üzüldüm. Babamın beni sevmediği aklıma geldi üzüldüm, yalnız olduğum aklıma geldi üzüldüm, sabahın 6'sında boş yere efkara girdim. Ne saçma platform.
Ben de hep merak ederim insanlar niye kullanıyor diye.
Hayatım boyunca hiç sosyal medya kullanmadım çünkü bence rezalet platformlar.(Twitter,Facebook,Tiktok,İnstagram vb.)
Beni de aydınlatırsanız hoş olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece gülmek için kullanıyorum doğrusu, açtığımdan beridir tek bir statü bile paylaştığım görülmemiştir. İnsanlar genelde her şeylerini sergilemek, göstermek istiyorlar bu nedenle kullanıyorlar sanırım.

Bu tarz platformlarda algoritmalar kullanıcının dikkatini çekip olabilecek en uzun süre sistemde kalmasını sağlamak amacıyla çalışıyorlar geceleri mesela keşfette korku temalı ilgi uyandırıcı içerikler artarken gündüz iş vakti kendini daha hafif komik videolar, dünün olayları vb gibi hafif bilinç durumlarına uygun hale getiriyor yüklediğimiz her fotograf yaptığımız her yorum big dataya ücretsiz ve masrafsız veri sağlarken bizlerde karşılığında dikkatlerimizi vakitimizi ve zihinsel enerjimizi veriyoruz.

Bu tarz platformlarda algoritmalar kullanıcının dikkatini çekip olabilecek en uzun süre sistemde kalmasını sağlamak amacıyla çalışıyorlar geceleri mesela keşfette korku temalı ilgi uyandırıcı içerikler artarken gündüz iş vakti kendini daha hafif komik videolar dünün olayları vb gibi bilinç durumlarına uygun hale getiriyor yüklediğimiz her fotograf yaptığımız her yorum big dataya ücretsiz ve masrafsız veri sağlarken bizlerde karşılığında dikkatlerimizi vakitimizi ve zihinsel enerjimizi veriyoruz.

O yüzden sosyal medyada harcadığımız zamanı azaltmalıyız. Şahsen YouTube ve Technopat Sosyal dışında aktif olarak sosyal medya kullanmıyorum.

Gelişmiş ülkelerin, gelişmekte olan ve olduğu yerde sayan ülkelere vakit kaybı için ürettiği yazılımlardan birisi.
Biz burada akıllı telefonlarla ilgilenirken, bu saçma sosyal medya uygulamalarıyla vakit kaybederken gelişmiş ülkeler parayı koyacak yer bulamıyorlar, kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar.

Bende sadece anime çıkıyor, ne güzel. Reels'de ne tarz videoları izlerseniz o tarz çıkar.

Nasıl ki eskiden tv başında saatler geçirirken şimdi instagram’da YouTube’da vakit geçiriyoruz. Yeni nesil tv. Sadece küçülüp cebimize girdi ve 24 saat yaşıyor. Çok fazla takılmamak lazım çok uzak da olmamak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı