Çözüldü Install.wim dosyası nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

exponent

Hectopat
Herkese merhabalar arkadaşlar. MSI GT70 laptopum var. İkinci el olarak satin almistim. Cihazi fabrika ayarlarina cevirmek istiyorum. Bunun için gizli bir yerinde install.wim dosyasi buldum, tam 20 GB boyutunda ama bu wim dosyasini nasıl acacagim?

Çözüm
Herkese merhabalar arkadaşlar. MSI GT70 laptopum var. İkinci el olarak satin almistim. Cihazi fabrika ayarlarina cevirmek istiyorum. Bunun için gizli bir yerinde install.wim dosyasi buldum, tam 20 GB boyutunda ama bu wim dosyasini nasıl acacagim?
O dosyayı açmanıza gerek yok. Sadece diske uygulamalısınız. Sistemin kurulu olduğu disk bölümünü biçimledikten sonra WinPE ortamıyla bilgisayarı başlatarak aşağıdaki komutla imajı disk bölümüne uygulayabilirsiniz.
Kod:
dism /Apply-Image /ImageFile:"D:\Install.wim" /Index:1 /ApplyDir:C:\
Buradaki D harfi imajın bulunduğu disk bölümünün harfini, C harfi imajın uygulanacağı disk bölümünü temsil ediyor. Siz kendi bilgisayarınızın disk bölümü harflerine göre değiştirmelisiniz. Disk bölümüne imaj uygulama işlemi bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Dilerseniz bunun yerine Windows kurulumu için bir USB bellek hazırlayabilir, USB belleğin içerisindeki sources klasörünün içindeki install.wim dosyasını elinizdeki dosyayla değiştirebilir ve kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
Not: Eğer sources klasöründe install.ESD dosyası varsa install.ESD dosyasını silmeli ve elinizdeki install.wim dosyasını kopyalamalısınız.
Kolay gelsin.
O dosyayı açmanıza gerek yok. Sadece diske uygulamalısınız. Sistemin kurulu olduğu disk bölümünü biçimledikten sonra WinPE ortamıyla bilgisayarı başlatarak aşağıdaki komutla imajı disk bölümüne uygulayabilirsiniz.
Kod:
dism /Apply-Image /ImageFile:"D:\Install.wim" /Index:1 /ApplyDir:C:\
Buradaki D harfi imajın bulunduğu disk bölümünün harfini, C harfi imajın uygulanacağı disk bölümünü temsil ediyor. Siz kendi bilgisayarınızın disk bölümü harflerine göre değiştirmelisiniz. Disk bölümüne imaj uygulama işlemi bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Dilerseniz bunun yerine Windows kurulumu için bir USB bellek hazırlayabilir, USB belleğin içerisindeki sources klasörünün içindeki install.wim dosyasını elinizdeki dosyayla değiştirebilir ve kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
Not: Eğer sources klasöründe install.ESD dosyası varsa install.ESD dosyasını silmeli ve elinizdeki install.wim dosyasını kopyalamalısınız.
Kolay gelsin.

Çözüm
O dosyayı açmanıza gerek yok. Sadece diske uygulamalısınız. Sistemin kurulu olduğu disk bölümünü biçimledikten sonra winpe ortamıyla bilgisayarı başlatarak aşağıdaki komutla imajı disk bölümüne uygulayabilirsiniz.
Kod:
DISM /apply-ımage /ımagefile:"D:\ınstall. Wim" /ındex: 1 /applydir:C:\
Buradaki D harfi imajın bulunduğu disk bölümünün harfini, C harfi imajın uygulanacağı disk bölümünü temsil ediyor. Siz kendi bilgisayarınızın disk bölümü harflerine göre değiştirmelisiniz. Disk bölümüne imaj uygulama işlemi bittiğinde bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Dilerseniz bunun yerine Windows kurulumu için bir USB bellek hazırlayabilir, USB belleğin içerisindeki sources klasörünün içindeki install. Wim dosyasını elinizdeki dosyayla değiştirebilir ve kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
Not: Eğer sources klasöründe install. Esd dosyası varsa install. Esd dosyasını silmeli ve elinizdeki install. Wim dosyasını kopyalamalısınız.
Kolay gelsin.

Hocam Allah sizden bir kere degil bin kere razi olsun sorunumu cozdunuz. Bu arada install. Win dosyasini 7-ZIP programi ile açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı