Insurgency: Sandstorm alınır mı?

Ek01000

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Birmingham
Daha fazla  
Şu an 42,50 TL'ye düşmüş. Daha önce almış ve beğenmeyip iade etmiştim. Oyun çok değişti diyorlar ama bilemedim. Sizce alınmalı mı?

Hayır, oyunun optimizasyon, yapay zeka, gecikme ve düşük oyuncu sorunları var. Bu sorunlar ile uğraşıp, ayrıca oyunun salyalıları tarafından eziyete uğramak keyif vermiyor. Bu oyun 30 ₺ üstünü hak etmiyor. Firma oyun motorunun bazı sorunlarını halen çözebilmiş değil. Ne zaman çözerler bilinmez. Ama bana beceremeyecekler gibi geliyor. İkinci bir Battalion 1944 vakası görüyorum.

İndie sektörde çok vurguncu ve verdiği sözleri tutmayan oyun firması türedi. Bu firma onlardan olmasa bile, yeni oyun motorunu çözemediler.

Yabancılar artık Çok oyunculu oyunlara, aşırı ön yargı ile bakıyor. Şahsen bizim gibi ülkelerin, daha fazla seçici olması gerektiğini düşünüyorum. Her gün 30-40 tane Çok oyunculu oyun çıkıyor. Aralarından tutmayacaklara para vermeye gerek yok. Böylece vurguncu İndie sektörün azaltabiliriz. Oyun geliştirici tarafının da, Çok oyunculu oyunları salması lazım. Büyük firmalar asla pastadan pay bırakmıyor.

Kadir hocamın ima ettiği gibi, oyunların bel kemiği optimizasyondur. Düzgün değilse, kimse oyununu oynamaz. Niye dünyada en çok CoD oynanıyor, dönüp bakmak lazım. Ben İndie firmayım, onlar ile yarışmıyorum deyip belirli şeyleri göz ardı etmemek lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Alınır, oyun gelişti optimizasyonu kötü ama birkaç ayar kısarak GTX 1060 ile 70-80 FPS oynuyorum. CO-OP modu harika. Silahlar harika. Değer. Genelde 1000-1500 arası aktif oyuncusu oluyor. Biraz düşük ama CO-OP modunda en fazla 30 saniye de oyun buluyor.

Piyasada, Escape From Tarkov - Squad - Insurgency üçlüsünden daha sağlam FPS oyun bulmak zor. Bence bu 3 oyun da, gerçekten FPS, daha doğrusu taktiksel MMOFPS seven herkesin kütüphanesinde olması gereken başyapıtlardır bence. Her ne kadar EFT ve Squad'ı daha çok sevsem de Insurgency'de çok zevkli oyun.

Hele ki o fiyata kesin alınır.

COD-BF olayına hiç girmeyeceğim çünkü onlarda olay daha farklı ve gerçekçilikten ziyade hızlı - rekabetçi oynanış ön planda. Bunlar da büyük oyunlar ama yukarıda saydığım EFT-Squad-Insurgency cidden farklı tatlar bırakıyor insanda.

Piyasada, escape from tarkov - Squad - Insurgency üçlüsünden daha sağlam FPS oyun bulmak zor. Bence bu 3 oyun da, gerçekten FPS, daha doğrusu taktiksel MMOFPS seven herkesin kütüphanesinde olması gereken başyapıtlardır bence. Her ne kadar EFT ve Squad'ı daha çok sevsem de Insurgency'de çok zevkli oyun.

Hele ki o fiyata kesin alınır.

CoD-BF olayına hiç girmeyeceğim çünkü onlarda olay daha farklı ve gerçekçilikten ziyade hızlı - rekabetçi oynanış ön planda. Bunlar da büyük oyunlar ama yukarıda saydığım EFT-Squad-Insurgency cidden farklı tatlar bırakıyor insanda.

Üç oyuna da sahibim. Military simaulator olunca dayanamıyorum. 😅

Bende almayı düşünüyorum gtx1050 de en düşük seviyesinde fps ne olur oyun cpu ağırlıklı mi gpu ağırlık mi oyun hangisine daha çok yük biniyor
Bende almayı düşünüyorum gtx1050 de en düşük seviyesinde fps ne olur oyun cpu ağırlıklı mi gpu ağırlık mi oyun hangisine daha çok yük biniyor

Bende almayı düşünüyorum GTX1050'de en düşük seviyesinde FPS ne olur oyun CPU ağırlıklı mi GPU ağırlık mi oyun hangisine daha çok yük biniyor.

Tüm ayarları Low yapın, zaten herkes Low'da oyuyor, rekabetçi oyun olduğu için. Çok patlamalı kısımlarda 30-40 FPS'ye kadar düşebilir normal bu. Ortalama 60 FPS alsanız yeterli olur zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı