Insurgency: Sandstorm Optimizasyon Sorunu

burak0617

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Insurgency: Sandstorm aldım ancak oyunda bir sorun var, düşük GPU ve yüksek CPU kullanımı var. Sanırım oyunun optimizasyonunda bir sorun var. Bu oyunun ilk versiyonundan çok sevdim ancak yenisinin gerçekten sıkıntıları var. Oyun biraz yeni ama düzelir mi bilmiyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim veya tavsiyeleriniz var mıdır? Oyun almaya değer mi? (Geri iade ettim)

Not: MSI Afterburner değerlerine göre düşük ayarlarda(1080p) GPU kullanımı %50-80 arası git gel yapıyor. CPU kullanımı genelde %80.

Sistem:
  • GTX 1050TI
  • Ryzen 5 2600
  • 8 GB RAM

Bend
@Ömer_Engin

Aynen katılıyorum size umarım çözerler bu durmu. Bende az önce mail attım oyun yapımcılarına durumdan bahsettim. Bende 8gb ram var yetersiz de geliyordur belki bilmiyorum. 😊
Bende de 8GB tek mödül var. 7.5 kullanimi gördüm en fazla. Ucu ucuna yetiyor su an. Arkaplanda bir seyler açıksa yetersiz gelebilir belki.

Slm arkadaşlar önceden bu oyunda msı burner fbs değerlerini gösteriyordu. Son güncellemeden sonra msı burner değerleri bu oyunda göstermiyor. Diğer oyunlarda açılıyor f5 ile. Sizde de aynı sorun varmı..

Slm arkadaşlar önceden bu oyunda msı burner fbs değerlerini gösteriyordu. Son güncellemeden sonra msı burner değerleri bu oyunda göstermiyor. Diğer oyunlarda açılıyor f5 ile. Sizde de aynı sorun varmı..
Bende herhangi bir problem yok. MSI Afterburner sorunsuz çalışmakta.

CPU kullaniminin yüksek olmasinin optimizasyon sorunuyla ne alakasi var? Bozuk falan da degil oyun. Cok severek oynuyorum oyunu. Tabii ki ufak tefek sorunlar olabilir oyun daha cikali ne kadar oldu ki? Optimizasyonu berbat olan PUBG'nin yaninda bu hiçbir şey bence. Bence bu oyun yılın en iyi FPS oyunu.
32'lik serverlerde dogal olarak CPU'ya cok yük biniyor. Ama 5 vs 5 maçlarda 60 FPS altina düşmüyorum i5 3470 ile.
Düsük ayarsa oynarsaniz tabii ki de GPU yükü azalicak ve islemci darbogaza ugrayacaktir. Ayarlari ortaya cekseydiniz sorun cözülürdü.
Ayrica kaç FPS aliyordunuz ki? Tahminimce 100 civarlarinda geziyordur.

Bu oyunu ilk güncellemesini almadan önce almıştım ve arada CPU'nun %95-100 oranında kullanılmasından dolayı mouse lagıyla oynuyordum, bu problemi çözünürlüğü değiştire değiştire çözdüm taa ki oyun ilk güncellemesini alıp pert olana kadar, ne yaparsam yapayım düzelmedi. Bozuk olarak tabir ettiğin PUBG'den evet iyi bir oyun fakat en azından PUBG'de görsel kaliteyi arttırdığında CPU'ya binen yük azalıyor fakat Sandstorm'da bana mısın demiyor. Sonuç olarak;
Oyun bozuk. (Steam'den ekledim)
Beyler problemde çözüme ulaşıldı mı? Eğer sıkıntı yaşayanlar var ise öneride bulunacağım.

Bu oyunu ilk güncellemesini almadan önce almıştım ve arada CPU'nun %95-100 oranında kullanılmasından dolayı mouse lagıyla oynuyordum, bu problemi çözünürlüğü değiştire değiştire çözdüm taa ki oyun ilk güncellemesini alıp pert olana kadar, ne yaparsam yapayım düzelmedi. Bozuk olarak tabir ettiğin PUBG'den evet iyi bir oyun fakat en azından PUBG'de görsel kaliteyi arttırdığında CPU'ya binen yük azalıyor fakat Sandstorm'da bana mısın demiyor. Sonuç olarak;
Oyun bozuk. (Steam'den ekledim)

Güncelleme:
Beyler problemde çözüme ulaşıldı mı? Eğer sıkıntı yaşayanlar var ise öneride bulunacağım.

Geri
Yukarı