Intel 10. nesil işlemci nasıldır?

Öğrenciyim ve üniversite için şu anki kullandığım bilgisayardan memnun değilim. Sanırım yılların getirdiği bir sorun olsa gerek acayip yavaş, ısınan ve enerji düşmanı bir bilgisayar haline geldi. İleri de üniversitenin yanında kendimi geliştirip bir uğraş bulabileceğim 2-3D oyun geliştirme, çizim, yazılım ve bu alanı ilgilendirebilecek alanlara yönelmek hedefim oldu. Bu nedenle yeni bir sistem toplamak istiyorum. Enerji dostu az yer kaplayacak şık bir mini-ITX bilgisayar toplayacağım.

Sizi ilgilendirecek kısmı açıklıyorum.
Sistemimde kullanmak istediğim işlemci Intel tarafınca olmadı diye düşünüyorum. Çünkü biraz araştırma yaptığım zaman AMD'nin şu anki piyasadaki işlemcileri oyun odaklı işlemciler. Haliyle de Intel ile karşılaştırdığım zaman, Intel tek çekirdek performansı klişesini bir kenara bırakıp 10. nesilde çoklu çekirdek desteği için Hyper-threading özelliğini getirdi. Ayrıca gördüğüm kadarıyla dinamik frekans ölçeklendirmesi diye adlandırdığı bir özellik, işlemcinin güç tasarruf etmesini ve hafif yüklerde fan devrini düşürerek gürültüyü azalttığı bir teknolojiye sahip.

Ben enerji tasarrufu, verimlilik ve oyun dışında çizim, oyun geliştirme, kodlama yazılımlarında göstereceği performans olarak Intel 10. nesil tercihindeyim. Bu hikayemden yola çıkarak aldığım karar ne kadar sağlıklı? Yanlış düşünüyor muyum? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı