Intel 11. nesil oyun işlemcileri laptoplara ne zaman gelir?

11 Mayıs'ta ambargo kalkıyor, yakında satışlar başlanır diye ümit ediyorum.
Evet takip ediyordum bende. Asus Rog yeni ürünlerini bir yayınla tanıttı gerçekten muazzam ürünler çıkartıyorlar. MSI da direk ürünleri ön siparişe koydu. Monster da tık yok hatta sorduğumda yaz aylarında gelir dediler.

Intel 11. nesilde çekirdek sayısını düşürmüş durumda. 4C/8T bir ürün alacaksanız bekleyebilirsiniz. Onun dışında 10. nesilden başka çare yok.

Intel 11. nesilde çekirdek sayısını düşürmüş durumda. 4C/8T bir ürün alacaksanız bekleyebilirsiniz. Onun dışında 10. nesilden başka çare yok.

Düşürmüş derken? 10750H 6C/12T iken 11800H 8C/16T? üstelik 10. nesil 14nm iken 11. nesil 10nm. Şu anda satın alma açısından pek seçenek yok, sınırlı türde laptoplar piyasada fakat şu anlık aralarından en iyisi de bu: GP76

Düşürmüş derken? 10750H 6C/12T iken 11800H 8C/16T? üstelik 10. nesil 14nm iken 11. nesil 10nm. Şu anda satın alma açısından pek seçenek yok, sınırlı türde laptoplar piyasada fakat şu anlık aralarından en iyisi de bu: GP76
Gözümden kaçmış evet 6C/12T ve 8C/16T modeller de mevcut. Ancak piyasada olmadığı veya bütçede olmadığı için böyle demiştim.

@Conficker Belasi Konu sahibi Intel üzerinden soru sormuş. Cevabına direkt olarak Ryzen alın mı demeliyiz ? Komik olan sizsiniz. Gereksiz emoji kullanmak yerine buradan belirtmek istedim.

Son düzenleme:
6C/12T ve 8C/16T modeller de mevcut. Ancak piyasada olmadığı veya bütçede olmadığı için böyle demiştim.
Yanlış bilmiyorsam 11. nesil i7'lerde 6C/12T yok, i7 ve i9'ların hepsi 8C/16T. Sadece MSI'dan belli başlı modeller piyasada şu an, geri kalan modeller ve diğer markaların cihazları nerede ben de merak ediyorum. Hadi masaüstü ekran kartları için mining bahaneleri vardı, ee laptop da aynı durumda şimdi, ne alaka? Hiçbiri yok piyasada, bütçe açısından GP66 fiyat/performans kralı normalde. 1899 dolarlık fiyatı(22.900 küsür tl :)) var ve sunduğu performans şu ana kadarki hemen hemen bütün laptoplardan daha iyi. Fakat ben 17.3 inç sevdiğim için GP76 almak isterdim. Onun da fiyatı 2099 dolar fakat gel gelelim ülkemizde 24.700 küsür tl :))

Yeni konular

Geri
Yukarı