Intel 12. Nesil İşlemci Özellikleri ve Fiyatı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Intel-Core-12.-Nesil-Alder-Lake-Islemciler.jpg

Hibrit tasarımı, DDR5 desteği, PCIe 5.0 desteği ve yeni LGA1700 soketiyle gelen 12. nesil Intel Alder Lake işlemcilere tüm detaylarıyla bakıyoruz. Aylar süren sızıntıların ardından Intel, nihayet 12. nesil Alder Lake masaüstü işlemcilerini duyurdu. Kısa zaman içinde yeni nesil yongalarla birlikte Z690 anakart modelleri ve DDR5 bellekler de satışa çıkmaya başlayacak. Mavi ekip P-Core ve […]

Devamı: Intel 12. Nesil İşlemci Özellikleri ve Fiyatı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Yepyeni bir platformda eski nesil rakiplerinden iyiler diye övünüyorlar, bence boş bir seri. AMD Intel'lik yapıp Kaby Lake hareketi çekmediği sürece yine daha üstün olacak bence.

i9 serisini alan adamın güç tasarrufu umurunda olacağını sanmıyorum. 8 performans 8 verimlilik çekirdeği yerine 12 performans 4 verimlilik çekirdeği olsa daha mantıklı bir hareket olurmuş.

Bunu yazdığında ne yaşıyordun bilmiyorum ama şu an testlerde rakiplerinden daha az ısınıyorlar. Klasik AMD fanboyu.
Hadi ordan ..! Sen ne yaşıyorsun acaba iki ay önce maytap geçilen mesaja cevap vererek. TDP değerlerine bakarak öyle bir yorumda bulundum. O mesajı yazdığımda incelememi vardı ? AMD ısınmıyor mu dedim ? Şu forumda ya da diğerlerinde araştır bakalım yıllardır AMD hakkında bir yazım mevcut mu hiç kullanmış mıym ? Sallayın anca, nasıl olsa bedava.

Hadi ordan ..! Sen ne yaşıyorsun acaba iki ay önce maytap geçilen mesaja cevap vererek. TDP değerlerine bakarak öyle bir yorumda bulundum. O mesajı yazdığımda incelememi vardı ? AMD ısınmıyor mu dedim ? Şu forumda ya da diğerlerinde araştır bakalım yıllardır AMD hakkında bir yazım mevcut mu hiç kullanmış mıym ? Sallayın anca, nasıl olsa bedava.
Evet "İntel'in 12. nesil yüksek performanslı sobaları" diye sallamak da bedava. İnceleme yoksa niye soba diyorsunki? Fazla agresif yorumlar bırakıp bu yorumu agresif savunuyosun. Hiç şaşırmadım.

Evet "İntel'in 12. nesil yüksek performanslı sobaları" diye sallamak da bedava. İnceleme yoksa niye soba diyorsunki? Fazla agresif yorumlar bırakıp bu yorumu agresif savunuyosun. Hiç şaşırmadım.
TDP değerine göre yazdım demiştim nitekim de öyle. İncelemelere az önce baktım, ısınmıyor diyen ya yalan söylüyordur ya da karşılaştırmaları yanlış yorumluyordur. Sizin ısınmıyor dediğiniz incelemeleri atın onlara da bakalım.
Şahsen ısınıp ısınmaması da zerre umrumda değil. Ben maytap geçtim diyorum gülücük bırakıyorum sen iki ay sonra üstüne alınıyorsun cevap verme zahmetinde bulunuyorsun bir de yanlış ithamlarla. Kendini sanal stres topum olarak görebilirsin. Stres atıyorum sana cevap vererek . 🤣

TDP değerine göre yazdım demiştim nitekim de öyle. İncelemelere az önce baktım, ısınmıyor diyen ya yalan söylüyordur ya da karşılaştırmaları yanlış yorumluyordur. Sizin ısınmıyor dediğiniz incelemeleri atın onlara da bakalım.
Şahsen ısınıp ısınmaması da zerre umurumda değil. Ben maytap geçtim diyorum gülücük bırakıyorum sen iki ay sonra üstüne alınıyorsun cevap verme zahmetinde bulunuyorsun bir de yanlış ithamlarla. Kendini sanal stres topum olarak görebilirsin. Stres atıyorum sana cevap vererek. 🤣

Türk kaynaklara baktığın çok belli. Türk kaynaklar AMD'ci 1-2 kişi hariç. 12900k 5950X'den daha az ısınıyor. 12700k 5800X'den daha az ısınıyor. 12600k 5600X'den daha az ısınıyor. Verdiğim değerler oyunlarda bu arada. Bir kaynak ver tersini iddia ediyorsan. Bir de AMD fanboyu olmadığını iddia ediyordun ;)

Geri
Yukarı