Intel 12400F işlemci hızı arttırılıyor mu?

Overhead61

Centipat
Daha fazla  
Merhaba halihazırda 5.600X kullanıcısıyım. BIOS bölümünde işlemci hızımı kendim yazabiliyorum. Intel 12400F de böyle bir özellik var mıdır yoksa kendi kendine mi belirliyor? Mesela yüksek GHz'lerde kullanmak istersem ne yapmalıyım?

Merhaba halihazırda 5.600X kullanıcısıyım. BIOS bölümünde işlemci hızımı kendim yazabiliyorum. Intel 12400F de böyle bir özellik var mıdır yoksa kendi kendine mi belirliyor? Mesela yüksek GHz'lerde kullanmak istersem ne yapmalıyım?

İşlemci K serisi olmazsa overclock yapamazsınız. Yani F serisi işlemcilerde bu mümkün değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
12. nesilde bazı anakartlar ile yapılıyor.

B660 serisinde overclock yapılabiliniyor diye biliyorum.

Üst segment anakartl olması lazım Z-690 serisi gibi blck voltajlarıyla frekans değerleriyle oynayabiliyorsun ama çarpan kilidi kapalı o esnek değil Intel Core i5-12400F için.

Yeni konular

Geri
Yukarı