Intel 4210U çok sınıyor

ismimberkay

Hectopat
Yer
Miami, FL
Merhaba son birkaç haftadır 6 7 yıllık laptopta yük altında bilgisayar işlemcisi 80 derece ulaştığı için otomatik olarak hazırda beklet moduna geçiyor ve oyun ortasında vs oluyor o yüzden ekstra vakumlu fan aldım çok işe yarıyor ama git gide daha kötüye gitmeye başladı sistem soğuyor ama işlemci soğumuyor.
İşlemci Intel 4210U 1.70GHz ama overclock 2.5'da çalışıyordu o yüzden 2.1e sınırladım şu anlık idare ediyorum. Hangi parçaları değişmem gerekiyor? (Yeni sistem alacak büyçem yok tamire bile zor yetebilir.) 80 derece limitini nasıl yukarı çekebilirim? Zararı olur mu? Teşekkürler şimdiden.
Windows 10 Home 64 Bit.

1601334849019.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Parça değiştirmek yerine termal macun yenileyip bilgisayarın içini temizleyin? Bilgisayarı siz 6-7 aydır kullanıyor olabilirsiniz ama çok büyük ihtimalle 2. el almışsınız sizden önce epey kullanılmış, macunu kurumuş içi tozlanmış olabilir.

Overclock yapmayı nasıl başardınız acaba?
Onun dışında büyük ihtimal termal macununuz kuru ve fan ızgaralarınız tıkalı. Bakımını yapın düzelir.

Parça değiştirmek yerine termal macun yenileyip bilgisayarın içini temizleyin? Bilgisayarı siz 6-7 aydır kullanıyor olabilirsiniz ama çok büyük ihtimalle 2. el almışsınız sizden önce epey kullanılmış, macunu kurumuş içi tozlanmış olabilir.

Yok hocam 2. el değil sıfır alındı ama 3 yıldır falan elimde.

U serisi normal durum da bile çok ısınıyor kuru bir macun ve tozlarla birleştiğin de tam bir felaket olabilir.

Umarım sende kardeşim gibi değilsin? O kapanıyor donuyor diye notebooku sövüyor ama temizlemiyor...

Bir de monitör bağladı yanıyor...
Sen temizle...

Genel olarak şunu söyleyeyim laptop olduğu için ve tecrübem olmadığı için açamıyorum kasa kullansaydım her hafta temizlerdim zaten. İşinin piri olan birine sorduğumda laptop ısınması normal fan değişmesi lazım temizlenmesi lazım veya radyatörler ısı dağıtmıyordur dedi, radyatörler değişmeli mi? Nasıl kendim açarım? YouTube'da bulamadım.

Geri
Yukarı