Intel, 6. ve 7. nesil işlemciler için Windows 11 destekli sürücüler çıkardı!

Bahadır.

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
-_-
Hepinizin malumu ki Microsoft, resmi olarak Intel'in 6. ve 7. nesil işlemcilerine ve ondan daha düşük nesilde olan işlemcilere Windows 11 desteği vermiyordu. Ama görünen o ki, yakın zamanda bu konuyla alakalı farklı bir açıklama duyabiliriz.

Intel'in sitesinde 6. ve 7. nesil işlemcileri için Windows 11 destekli sürücüler yüklenmiş. İşlemciden işlemciye çıkmış sürücüler değişkenlik gösterebiliyor, mesela benim işlemcim 7200u'ya Windows 11 destekli Intel Graphics sürücüsü çıkarılmış. Başka bir işlemciye işlemcinin kendisiyle alakalı bir sürücü de çıkarılmış olabilir. Ama sonuç olarak siteden baktığınızda çıkarılan bu sürücülerin Windows 11 ailesine uyumlu olduğunu görebiliyorsunuz.

Google'da kendi işlemcinizin yanına "drivers" kelimesini getirip arama yaparak karşınıza çıkan Intel'in sürücü indirme sayfasından kendi işlemcinize bakıp oradaki yeni sürücüleri görebilirsiniz. Yeni sürücüler sadece 6. ve 7. nesil için çıkarılmış, onlardan eski işlemciler için herhangi bir sürücü desteği yok.

Yanlış anlaşılma var, burada bakın altta işlemci ailesinin nereye kadar desteklediği yazıyor yanlarında. Yani 6 ve 7'ye 21H1 ile son bulmuş. Diğerlerinin yanında + var yani bu da bu ve üstü demek oluyor.
Screenshot_2021-09-29-20-05-10-817_com.android.chrome.jpg

Maalesef yanlış yorumlamışsınız. İşlemci desteği kararı alınırsa adam akıllı duyuru yaparlar diye düşünüyorum.

O sürücü 7200U'nun içerisindeki dahili HD Graphics 620'nin sürücüsü olmasın?
Zaten o. Ama dikkat ederseniz işletim sistemi listesinde sadece Windows 11 yazmıyor. İçine girince de aşağıda açıklaması mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı