Intel, 7nm İşlemci Üretim Sorunlarını Aşıyor

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Intel 7nm

Intel, 7nm işlemcilerle birlikte sektördeki tartışmasız liderliğini geri kazanmak istiyor. Bob Swan’ın yönetiminde olduğu Intel’in son kazanç raporu, şirketin yaşadığı üretim engelleri göz önüne alındığında dahi şaşırtıcı derecede olumlu görünüyor. Intel’in CEO’su Bob Swan’ın görevini 15 Şubat’ta devredeceği Pat Gelsinger, yaptığı açıklamada 7nm çipler için çalışmaların başarıyla devam ettiğini, ancak aynı zamanda çip üretiminin bir […]

Devamı: Intel, 7nm İşlemci Üretim Sorunlarını Aşıyor
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Siz yayınınızda fabrikayı yenilemesi gerekiyor demiştiniz ve bunun için para gerek.
Intel'in zorlanacağı bir şey olmasa gerek. :D Yıllık "net cirosuna" (toplam gelirler değil) bakıyorum da, 1 yıllık net ciroyla 10 tane fabrika dikebilirler. Hatta fantezi olsun diye 10 ayrı fabrika kurup üst üste dizerek katlı bir fabrika da yapabilirler.

1 tane fabrika yok ki yüzlerce var.
Epey abarttın, 15 tane fabrikaları var. Hepsinde modernleştirme işini de 1 yıllık net ciroyla yapabilecek kadar maddi sorunu olmayan bir şirket Intel. Geçmiş onlarca yılın ardından kasalarında ve hesaplarında çok daha fazlası da birikmiş şekilde bulunuyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı