Intel almak isteyenlere musallat gibi çöken AMD'ciler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Intel'i desteklememe nedenim, market üstünde domine bir güce sahip olduklarında yaptıklarından dolayı (Seneler boyu normal kullanıcı işlemcilerini 4 çekirdeğe limitlemesi, işlemcilerin Overclock özelliklerini kilitleme, düzgün bir performans artışı getirmeden senelerce 14nm'yi satmaları, bazı işlemcilerinden aldıkları absürt kâr payları vb.). AMD'de tabi suçsuz değil. Soket FM1'e ve bazı eski soketlerine desteği, 1 sene ve bazen 1 seneden kısa bir süre sonra kesmesi, sonradan çıkardığı FX Piledriver işlemcilerinin sadece OC'lenmiş Bulldozer işlemcileri olması, çekirdek yerine modül kullanan FX işlemcileri, sayıyı arttırarak çekirdek olarak marketlemesi (3 ve 4 Modüllü işlemcileri sırasıyla 6 ve 8 çekirdek olarak marketlemesi). Burada istediğimiz şey AMD'yi yüceltmek değil, paranıza göre en iyi performansı almanız.
Adam gibi önerenlere lafımız yok. Mesela adamın H61 anakartı var, 500TL gibi bir fiyata işlemci istiyor. Fanboyların yazdığı şu "AMD Sistem geç" biz bu tipleri eleştiriyoruz.

Ryzen 5 1600 ve 1600AF o kadar fanboyu var ki bu ikisini kullanmamaya yemin ettim. AMD kullanırsam Ryzen 5 3600 veya 2600 kullanacağım.
Kesinlikle katılıyorum hocam. Ben de benim gibi düşünen birisini arıyordum, iyi denk geldi :) Zaruri ihtiyacım bile olsa almam artık, o konuma geldi :D Sırf bazı kitle yüzünden bir işlemciden bu kadar mı nefret ettirilir yav...

Intel işlemcim var AMD almadım diye çok mutluyum. AMD işlemcisi olan arkadaşım GTA 5 oynarken alev alacak gibi oluyor diyor :D.

O olay işlemciden işlemciye değişir. Ben masaüstü bilgisayarımda 45nm Intel Pentium Dual Core 2.94GHz işlemci kullanıyorum 2009'dan beri. Ama şimdiki bazıları için bunu söyleyemem. Aynısı AMD'de de oluyor. Yani Intel AMD karşılaştırırken model olarak bakmamız lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı