Intel bilgisayarlarda AMD vs NVIDIA

Mr.Ridrler

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bugün lansmanı izledik. Intel bir bilgisayar için AMD kullanılmamalı diye düşünüyorum. Aksini düşünen var mı? AMD yeni nesilde kendi işlemcisi ile daha yüksek performans vermesi için uğraşmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemci + AMD kart kullanılan bir sistemde kasanın yanına yangın tüpü koymakta fayda var. (Fb etiketi yemeyeyim AMD işlemci kullanıyorum)
2020 yılındayız, böyle bir şey mevcut değil. Ryzen Intel pazar payını yok etti. Herkesin tercih listesinde artık. Amd işlemci + ekran kartı aynı markalar diye ekstra bir performans sağlamaz.

Bugün lansmanı izledik. Intel bir bilgiseyar için AMD kullanılmamalı diye düşünüyorum. Aksini düşünen var mı? AMD yeni nesilde kendi işlemcisi ile daha yüksek performans vermesi için uğraşmış.

AMD istediği kadar güzel kartlar çıkarsın sürücü sorunlarını düzeltmeden bir işe yaramaz bu sürücü sorunları o kadar kötü ki bazen PC açılmıyor bazen mavi ekran veriyor saçma saçma şeyler NVIDIA'ya geçtim kafam rahat.

2020 yılındayız, böyle bir şey mevcut değil. Ryzen Intel pazar payını yok etti. Herkesin tercih listesinde artık. AMD işlemci + ekran kartı aynı markalar diye ekstra bir performans sağlamaz.

Buradan nasıl bu anlamı çıkardın merak ettim, bahsettiğim ısınma ve siyah ekran sorunları.

AMD işlemci + AMD kart kullanılan bir sistemde kasanın yanına yangın tüpü koymakta fayda var. (Fb etiketi yemeyeyim AMD işlemci kullanıyorum)
AMD işlemci ve ekran kartı kullanıyorum , önceki kullandığım NVIDIA ve Intel'den çok daha serin çalışıyor genelleme yapmamakta fayda var.

AMD bir bilgisayar için Nvidia kullanılmamalı deseydin de olurdu. Çünkü AMD'nin yaptığı lansmanda AMD ekran kartları ile AMD işlemcilerin beraber daha performanslı olacağı vurgulandı. Intel bir işlemcide ise iki markanın da kartları için değişen bir şey olmayacak.

Örneğin Ryzen 5600X ile 6800 XT kullandığında %11'e kadar performans artışı olacak ama RTX 3080 kullanırsan %0.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı