Intel Core 2 Quad Q8300 Sisteme 8 GB RAM Tavsiyesi

surerise

Kilopat
Daha fazla  
Beyler RAM'den pek anlamam, daha önce bir ilişkimiz olmadı arkadaşla. Hangi marka daha iyi, kaç MHz olmalı pek anlamam. Bu yüzden lütfen yardım edin, para sıkıntısı pek yok diyebiliriz. maks. 170 lira bütçe var. Marka model olarak önerebilir misiniz? RAM almamın sebebi GTA 5 olacak çünkü MSI GTX 750 Ti ile feci kasmalar yaşanabiliyor. Özellikle arabada, trafikte ve şu anki RAM 4 GB. Bunun 3,800-3,900 MB'ını harcıyor. Sizce de sıkıntı RAM değil mi? 8 alıp üstüne eklesem 12 yapsam olmaz mı? Diğer RAM ile uyumluluk gerektirir mi? Bunun yanında The Forest, CS:GO, LoL falan oynuyorum. The Forest dışında sıkıntı olmuyor. En yüksekte oynatıyor. Kasmalar saniyelik takılmalardan oluşuyor The Forestta, arada bir birden düşüp çıkıyor. GTA'da olay bu şekilde değil pek, hızlanınca falan arabada sürekli kasıyor. Sorun işlemci mi RAM mi?
İşlemci: Intel Core2 Quad Q8300 @ 2.50 GHz
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer RAM alınacaksa anakartın marka ve modelini bilmemiz gerekiyor. Eğer yazarsanız anakartınız maksimum kaç GB RAM desteklediği, desteklediği maksimum bellek frekansı gibi kilit bilgileri öğrenebilir ve size yardımcı olabiliriz

Eğer RAM alınacaksa anakartın marka ve modelini bilmemiz gerekiyor. Eğer yazarsanız anakartınız maksimum kaç GB RAM desteklediği, desteklediği maksimum bellek frekansı gibi kilit bilgileri öğrenebilir ve size yardımcı olabiliriz
Hocam neden ise Türkçe kurallarına uymamaktan banlı idim. Şimdi size birşey sorucam ben http://www.vatanbilgisayar.com/gskill-4gb-value-ddr3-1333mhz-cl9-pc3-tek-modul-ram-13260.html
bunu aldım ve elimde markası ''pqi'' gibi saçma birşey olan bir 4 gb daha 1333 mhz ram var ikiside ddr3 ve kasaya taktım. Kasadaki tek slot çalışmıyor. Ayrıca yeni aldığım ramde hiçbir türlü çalışmadı. Sıkıntı ne acaba ? Bu arada Anakart: P5G41T-M LX
İşlemci: Quad Core 2 Q8300

RAMlar farklı voltaj değerlerine sahip ise çalışmıyor olabilir ya da anakartınla uyumsuz bir RAM almış olabilirsin.

RAMlar farklı voltaj değerlerine sahip ise çalışmıyor olabilir ya da anakartınla uyumsuz bir RAM almış olabilirsin.
Bu ram olayı ne kadar sıkıntılı. Acaba bunlardan hangisi ? Vatandan alabileceğim bir ram önerirmisiniz ? O kadar çok gittim ki sıkıldım artık. Bu anakart çıkartmadık sorun bırakmadı. Anakartı mı değiştireyim illa? Bana tam bir cevap verebilecekmisiniz? Sizce ne yapmalıyım ?

Vatandan aldığın RAMden bir tane daha al istersen. O zaman birebir aynı olduklarından ötürü bir sorun olacağını sanmıyorum

Bu ram olayı ne kadar sıkıntılı. Acaba bunlardan hangisi ? Vatandan alabileceğim bir ram önerirmisiniz ? O kadar çok gittim ki sıkıldım artık. Bu anakart çıkartmadık sorun bırakmadı. Anakartı mı değiştireyim illa? Bana tam bir cevap verebilecekmisiniz? Sizce ne yapmalıyım ?
Kardeş madem bu kadar bilgin yok bu konu da vatan'a gidip deseydin ya anakartımın modeli şu. İşte şu şu oyunları oynıyacağım bana ram verin diye ? Hani tamam burda yardım ederiz de bir yere kadar. RAM'in markasını belirtmemişsin birşeyler söylemişsin RAM'in birisi çalışmıyor. Nasıl bir yaklaşım bekliyorsun? ? RAM'in birisini çıkar diğerini tak. Dene 2'sini de çalışıp çalışmadığını öyle anlarız. O şekilde çalışmıyor ise git iade et RAM'i çalışıyor ise slot'ların dan birisi arızalı olabilir.

Kardeş madem bu kadar bilgin yok bu konu da vatan'a gidip deseydin ya anakartımın modeli şu. İşte şu şu oyunları oynıyacağım bana ram verin diye ? Hani tamam burda yardım ederiz de bir yere kadar. RAM'in markasını belirtmemişsin birşeyler söylemişsin RAM'in birisi çalışmıyor. Nasıl bir yaklaşım bekliyorsun? ? RAM'in birisini çıkar diğerini tak. Dene 2'sini de çalışıp çalışmadığını öyle anlarız. O şekilde çalışmıyor ise git iade et RAM'i çalışıyor ise slot'ların dan birisi arızalı olabilir.
Adama bilgileri söyledim. Anakartın ne desteklediğini. ama anakartla uyumlu olup olmaması gerektiğini bilmiyodum.
Yukarda vatandan aldığım ramide belirttim, eskisinide. Eski ramin çok fazla bilgisine ulaşamadım. Pqi diye bir marka 1333mhz ddr3 4gb bütün üstünde yazan bilgiler bunlar. Ayrıca zaten her slotta tek tek ikisinide denedim eski "pqi" marka ram sol slotta çalıştı sadece. Gskill ram(yeni) ikisindede çalışmadı. Ne öbür ramla beraber ne ayrı.

Arkadaşın verdiği listeye göz atarmısınız ? RAM'inizin modelini ve markasını ordan kıyaslayınız. Desteklemiyor ise RAM'i iade edin. Destekleyen modeli alın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı