Intel Core i3 2120 mi AMD FX X4-4100 mü?

İkisi de aynı fiyat şu anda. Ve AMD'nin genelde Intel'den daha ucuz olduğunu düşünürsek, FX-4100'ün daha iyi olması lazım. Çünkü rakibi Intel işlemciden daha ucuz olan bazı AMD işlemciler, daha iyi performans sunuyor ucuz olmasına rağmen. Ama bu ucuz değil, bire bir aynı fiyat. Bu durumda AMD çok daha daha iyi olması lazım...
biggrin.png

FX 4100'ün donanım özellikleri daha iyi. Çoklu işlemde FX serisinden üstünü yoktur. Programlarda bilemem. Performans farkı çok az olur.

tekir, ona birşey demiyorum ancak çoklu görev konusunda FX işlemciler i7'leri bile eziyor diyorum. Gerçekten de öyle oluyor. i3 iyi bir işlemci olabilir ancak 5-10 tane program açınca işlemcinin donanım limitlerine takılacak ? FX 4100 yeterli bir işlemci.

Teşekkürler arkadaşlar. Aslında benim de kafamdaki işlemci az çok belirgin, ama ben oyun oynamak için bu işlemcilerden birini seçmek istemiştim. Oyun performansı olarak sizce hangisi daha iyi sonuç verir, yoksa çok bi farkı yok mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı