Intel Core i3 işlemciye uyumlu parça toplama

AslanOnbir

Hectopat
Anakart: Foxconn anakart.
Ekran kartı: ATI Mobility Radeon HD 4300 series.
İşlemci: Intel Core i3 CPU 550 3.20GHz.
RAM: 3GB DDR3.

Bu mevcut olan sistemimi Skyrim'i (Skyrim SE, GTA 5 gibi oyunlar ortada kasmadan da olabilir) orta ayarlarda kasmadan oynatabilecek kadar yükseltmek. Yani kısacası günümüze yakın oyunları Low-medium ayarlarda da olsa kasmadan oynatabilmek. Lütfen yardımcı olun. Bütçem 600 TL.

RAM olarak Kingston KVR1333D3N9/4G 4 GB DDR3 1333 MHz PC Bellek Fiyatları ve Özellikleri işlemcim 1333 MHz desteklediği için bundan iki adet alacağım. Ekran kartı için ucuz bir şey önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcini yükselt en azından i7 4790K falan al o zaman daha güçlü ekran kartı takabilirsin sisteme tabu anakartta değişmesi lazım.

İşlemcini yükselt en azından i7 4790K falan al o zaman daha güçlü ekran kartı takabilirsin sisteme tabu anakartta değişmesi lazım.

Gerçekten şaka olduğunuzu düşünüyorum bazen. Bütçemi yazmışım oraya bir de dalga geçer gibi fiyatı 2000 TL-3000 TL olan şeyi yazıyorsunuz. O kadar bütçem olsa zaten sıfırdan sistem toplarım.
O söylediğiniz şey neredeyse imkansız imkansız olmasa bile geleceğe dönük değil kısacası ettiğiniz masrafa değmez maalesef. Bütçeniz yoksa size tavsiyem RX580 FP sistem almanızdır.

Ya Allah aşkına ben seneye zaten evimde olmayacağım,sisteme 4000-5000 TL vermek yerine en azından beni okul sonuna doğru idare edecek,bir nebze de olsa sistemin hızlı çalışmasını sağlayabilmek için yükseltmek istiyorum. Sıfırdan sistem alsam zaten kendim de toplarım.

X3440 yükseltmesi yapılabilir. Anakart kalitesizliğin vücut bulmuş hali ama, çok şey yapılmaz o anakartla.

PSU'nuz kaç W?

X3440 + RX 560 alınabilir.

2 tane de bundan alın.

Anakart: Foxconn anakart.
Ekran kartı: ATI Mobility Radeon HD 4300 series.
İşlemci: Intel Core i3 CPU 550 3.20GHz.
RAM: 3GB DDR3.

Bu mevcut olan sistemimi Skyrim'i (Skyrim SE, GTA 5 gibi oyunlar ortada kasmadan da olabilir) orta ayarlarda kasmadan oynatabilecek kadar yükseltmek. Yani kısacası günümüze yakın oyunları Low-medium ayarlarda da olsa kasmadan oynatabilmek. Lütfen yardımcı olun. Bütçem 600 TL.

RAM olarak Kingston KVR1333D3N9/4G 4 GB DDR3 1333 MHz PC Bellek Fiyatları ve Özellikleri işlemcim 1333 MHz desteklediği için bundan iki adet alacağım. Ekran kartı için ucuz bir şey önerir misiniz?

Kusura bakmada 600 TL'ye sadece ASUS B450M S2H anakart alabilirsin sadece.

Sadece ekran kartı yükseltmesi yapmak istesem de mi işe yaramaz ? En azından bir nebze hızlansın sistem. Ekran kartından felan da vazgeçip sadece RAM mi alsam ?
i3-550 maalesef çok kötü bir işlemci. LGA 1366 platformunda bir işlemciniz olsaydı i7-920, i7-985X, i7-990X önerebilirdim ama 1156 platformundasınız. Ekran kartı 560 olsa, X3440 alınsa, 2 tane de Kingston ValueRAM alınsa ve 3 GB RAM satılsa iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı