Intel Core i7 3770k için soğutucu

AlikaanÖzden

Hectopat
Bende bir intel core i7 3770k 3.5 ghz işlemci var ve bunun soğutucusu intelin kendi standart soğutucusu. Su zamana kadar pek fark etmedim fakat su son zamanlarda Battlefield 4 oynamaya baslayınca gordüğüm bir sorunum var. Oyunun ilk başlarda gayet düzgün (50 - 60 fps) çalıstığını gördüm. Fakat zaman ilerledikçe yani oyuna başladıktan 20-25 dk sonra performans düşmeye başladı ve gerçekten göze batan takılmalar oluştu, bende bunun nedeninin ısınma surecinden kaynaklanabileceğini düsündüm, bu arada HD 7850 1gb ekran kartım var ve sorun kartta olsaydı ilk bastan oyun kasardı diye dusunuyorum ki ekran kartı maksimum 60 dereceyi görüyor oynarken, yaniii sadete geldiğimde işlemcimin oyun esnasında her bir çekirdeginin 70-75 santigrat ta çalıstığını tespit ettim sizce sorun bundan mıdır? Eğer bundansa standart soğutucuyu değistirip ne tarz bi soğutucu almalıyım? Eğer sorunun baska bir seyden oldugu kanısındaysanız sizce nedendir? Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı