İntel Core i7 6700 sistem için ekran kartı öneri

Benim de şuan aklımda samsung 28 inç ekran monitör almayı düşünüyorum.
GTX1070 2k'da en yüksek ayarlarda 60FPS'den fazla verebilir. Ama 144FPS'i 2k'da alman AAA oyunlarda çok zor. Online oyun oynuyorsan genel olarak 2k 144Hz iyi olabilir, ben Rx470 ile 4k'da Overwatch oynuyorum 60FPS'de. Ama dediğim gibi AAA oyunlarda 2k 144FPS 1070'in nefesinin yetmeyeceği yerler. Ancak 1-2 yıl sonra yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorsan mantıklı olabilir, ama "yok ben bunu gittiği yere kadar kullanıcam" diyorsanız zaten bir kaç yıla 1070 ile 2k'da belki de Low ayarları göreceksiniz 1080p'ye düşeceksiniz o zaman 2k monitör gereksiz oluyor biraz.

4k almayı düşünebilirsiniz bu arada, biraz saçma gelecek ama. 1080p, 4k'nın tam 4'de 1'i bu yüzden oyunları 2k'da ya da 1080p'de açabilirsiniz görüntü de kötüleşme de minimum düzeyde olur, oyun oynamıyorken 4k'da windows kullanırsınız. Hem de ekran kartlarının 4k'nın tam hakkını vermesine biraz daha var, zamanınız da olur gelecek de monitör derdiniz de olmaz. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı