Intel E5200 ve HD 3450 sistemi yükseltmek

Whister

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. Eski bir kasam var ve bunu biraz güçlendirmeyi düşünüyorum. Sistem bilgilerini ve yükseltme yapmak istediğim şeyleri alt tarafa yazacağım. Pek bilgim yok uyumluluk nasıl oluyor falan diye yardımcı olursanız sevinirim. :)

Sistemim:
İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50 GHz 2.50 GHz
Anakart: Nasıl bakcağımı bilmiyorum ama üstünde MSI yazıyor.
RAM: 3GB
Ekran Kartı: ATI Radeon HD 3450 (VRAM 507MB, Top. Bellek: 1787MB, 1280X768 75Hz)
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro X64
Depolama: 120GB SSD(500-550mb/s) 300GB HDD(hızı bilmiyorum)
Genel olarak PC 2009 Casper Neo

RAM miktarını 2 giriş bulunduğu için 2x2 yapmayı istiyorum fakat anakart veya işlemci desteklemiyormuş sanırım. Bir bilgisayarcı; işlemcin sanal 2 çekirdek gerçek 2 çekirdek alabilirsin demişti. İnternetten sokete uyumlu işlemciler buldum fakat DDR3 anakartım DDR2 bir sorun olur mu? Linkleri de bırakıyorum.

2 tane bulduğum işlemci karşılaştırması -> Mantık olarak 4 çekirdek olan daha iyi ama diğeri neden 3.3 GHz sahip iken bu 2.8 GHz? Sizce hangisi daha performanslı olur ben 4 çekirdek olanı almayı düşünüyorum.

İnternette bulduğum ram -> Bunu buldum ama anakart ile uyumlu mu bilmiyorum anakarta nasıl bakacağımı söylerseniz daha iyi çözüm bulabiliriz.

Şimdilik ekran kartı değiştirmeyi düşünmüyorum. Ama en son bu PC'de NVIDIA ekran kartı olduğunu hatırlıyorum. En son 4 5 yıl önce bilgisayar bozulmuştu diye babam bilgisayarcıya götürmüştü ama adamı hiç gözüm kesmemişti sanırım ekran kartı çalındı. Şu an için bu PC'yi geliştirebildiğim kadar geliştirmeyi düşünüyorum. Genel olarak ablam kullanıyor ama arada oyun oynuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri
Yukarı