Intel HD Graphics 4000 ile Oyun Oynama

Berk Çağan

Hectopat
Daha fazla  
S.a arkadaşlar babam bana sormadan bi laptop almış; 2GB Ram, Intel i3 İşlemci, Intel HD Graphics 4000 64mb Ekran kartı var. Ekran kartını beğenmedim fakat birde size sorayım dedim. Nasıl bi ekran kartı bu 64mb? Online oyun oynayan birisiyim rahat oynayabilir miyim orta veya düşük seviyede?

Pardon konuyu masaüstü bilgisayar başlığında açmışım.

Online oyunları oynarsınız rahatlıkla. Fakat Battefield, Crysis, Gta gibi oyunlarda çok zor. Bütçeniz varsa Ram ve ekran kartını değiştirelim derim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Online oyunları oynarsınız rahatlıkla. Fakat Battefield,Crysis,Gta gibi oyunlarda çok zor. Bütçeniz varsa Ram ve ekran kartını değiştirelim derim.
Kardeşim çok sağol gerçekten böyle mutlu edici bi cevap bekliyordum. Warface, SKILL, FIFA 14 gibi oyunları oynayabilirim değil mi? Bilgisayar laptop olduğu için ekran kartı değiştirmek imkansız heralde öyle değil mi? Ram alabilirim zaten ucuz 4-8 GB ye kadar ram alabilirim. Ama ekran kartı dediğim gibi sıkıntı olur heralde.

FIFA 14 sıkıntı. HD4000 ile zor. Laptop olduğunu bilmiyordum. Ekran kartını değiştiremezsiniz fakat ram bellekler değişebilir.2 yerine 4GB yapabilirsiniz.

Ram takmanın bir faydası olmaz. Keşke babanız almadan önce söyleseydin böyle bir laptop almamasını.

En azından minecraft'ı daha rahat oynar :D neyse. Eğer bütçeniz varsa size bir sistem toplayalım.

En azından minecraft'ı daha rahat oynar :D neyse. Eğer bütçeniz varsa size bir sistem toplayalım.
Ya keşke bütçem olsada az olsa babamdan istesem almaz biliyorum daha demin sordum. :) Gerçekten adam gibi bir pc toplarsam bir hayalimin daha sonuna gelmiş olurum. Çünkü çok istiyorum. Bende bf4,cod, gibi yeni nesil oyunları oynamak isterdim ama bu şuan mümkün değil heralde. Olay küçük emraha bağlanmadan yazımı bitireyim bari :D Neyse eğer bi sistem toplayacak olursam emin ol kardeşim sana gelicem. Çünkü: "size bir sistem toplayalım" derken bana güven verdin :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı