Çözüldü Intel HD Graphics 4600 ayrılan RAM kullanımı nasıl arttırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KenanKomutan1453

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel core i7-4770 - intel hd graphics 4600 - 16gb ram 1600mhz - 1TB Hdd - 256 gb ssd - dvd-r okuyucu [harici] - windows 10 single language 22H2
Selam arkadaşlar ben Intel HD Graphics 4600 (patates ekran kartı) var ve bu Intel HD Graphics ayrılan RAM kısmına baktığımda 678 MB ayrılmış gözüküyordu ben ise belki internette paylaşılan RAM arttırmakla ilgili videolar vardır dedim sonra gerçekten arttırılabilir olduğu öğrendiğimde 16 GB RAM'in 2 GB kısmını Intel HD Graphics ayırdım fakat düşünüyordum ki -belki 2 GB RAM ayırırsam 2 GB ekran kartı isteyen "PC Building Simulator" oyunumda daha iyi FPS alabilirim diye düşündüm ve yapıp test ettim ama hiçbir şey fark etmedi hala düşük FPS alıyordum ve canım sıkılmıştı sonra görev yöneticisinden kontrol ettim bir şey ters mi gidiyor bir baktım ki Intel HD Graphics "PC Building Simulator vb" oyun açık olmasına rağmen resimdeki gibi kullanıyor;

Ekran Alıntısı.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Intel HD Graphics ekran kartımın nasıl tam olarak paylaşılan 2 GB RAM kullanmasını sağlayabilirim? Çünkü boş boşuna 2 GB RAM ayırmadım, değerli yorumlarınız bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahte o çünkü. Sadece arttırmış gözüküyor. BIOS ayarlarında yoksa böyle bir ayar(olacağını sanmam) yapamazsınız. Zaten ihtiyacı olduğunda paylaşımlı bellekten kullanır, kurcalamayın siz onu.

Dediğiniz gibi BIOS üzerinde öyle bir ayar yok.

Bu kullanımlar sanal olarak sanırsam. Bundan daha fazla ileriye gidemezsiniz. Düşük sistemli oyunlara bakın.
peki hocam
Öyleyse yapamazsınız. Zaten VRAM arttırmanın FPS arttıracağını sanmıyorum. PC Building Simulator'a yetersiz gelir o GPU.

Teşekkür ederim dostum o halde yeni bir GPU almadan yüksek FPS alamam o oyundan neyse kısmet değilmiş herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim iyi akşamlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı